104 Algemeens opmerkingen omtrent tuinbouw en bloemisterij. De tuinvruchten waren 4 ooreen gen om en goed; de op brengst der boonen was tamelijk. De vruchtenteelt, met name die van appels, was gun stig; de opbrengst van \perenaardbeziën, frambozen, kruis- en aalbessen was middelmatig. De opbrengst der bloemkweekerijen was goed. Er wer den 350,000 kiemen van Convalaria's uitgeplant, als mede eenige duizenden Knol-Begonia's, palmen en varens. De teelt in Convalaria's gaat hier steeds vooruitals mede die dor dahlia's. De toestand van de boomkweekerijen was middelmatig; zij beslaan eene uitgestrektheid van 2 H.A. Hoofdzakelijk wordt hier geteeld Iepen-, Essen- en wilgenhout, terwijl de wegen worden beplant met Iepen, Einden. Amerikaansche eiken en den Virginischen esdoorn Marken ol gemeentegronden, die vroeger zijn verdeeld of nog te verdeelen liggen bestaan hier niet en even min treft men hier duinbeplantingen of afzanderijen aan. Over den toestond van den veestapel zijn hiervoren reeds enkele mededeelingen gedaan. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerriën veulens en werkpaarden, ezels en muilezels, springade ren, melkkoeien en melk vaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossen, schapen, geiten, bokken, varkens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten: 105 a. Paarden. Dekhengsten 1 Ruinen 129 Merriën 199 Veulens 7 Geheel getal 336 b. Ezels en Muilezels. 20 c. Runderen. Springstieren 6 Melkkoeien en melkvaarzen 560 Kalveren en pinken 165 Mestvee en slachtossen 15 Geheel getal 746 d. Schapen. 12 e. Geiten en bokken 500 f. Varkens 501 Pluimvee. Aantal hoenders 3765 kalkoenen 45 eenden 56 ganzen 10 zwanen 14 h. Bijenteelt. Aantal bijenkorven 22 De bijenkorven in deze gemeente worden alleen ge houden voor liefhebberijde handel in honig was zeer

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 54