84 Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen." Zij werden geopend den 1 April 1897. In de 3 bestaande klassen zijn ingeschreven 9 man. en 12 vr. kweekelingen. Directeur: H. F. Giangel te Dieren. Er wordt onderwijs gegeven in Ned. taal en lezen door II. F. Gkingel; in algem. gesch.. Yad. gesch., Wi.sk. en Franscli door A. de Zeeuw; in Rekenk. Aardr. en Bijb. gesch. door G. W. Ormel: in teekenen, zingen en schrijven door D. Eskes, te Eefdein natuurk. en meetk., rek. door F. D. van Batenburg; in rekenk. en natuurl. hist, door H. B. Wormgoor; in paedag. en al gem. gesch. door P. W. van der Meulen te Laren; in de nutt. handw. door Mej. Fr. van der Yeen. De lessen worden gegeven iu de school van den Hr. De Zeeuw, alleen die in de handw. in de school van den Heer Ormel. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der Burger-Avondschool en der Hoogere- Burgerschool, verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (bijlage D) der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. Van het Rijk werd ten behoeve der H. B. School, een subsidie van f 7000 ontvangen. Het schoolgeld bracht op Op de Burger-Avondschool f 260,— Op de Hopgere-Burgerschool 5920, f 6180, 85 Het totaal der uitgaven bedroeg f 32929,95 Landbouwscholen, scholen voor de zeevaart, gestich ten voor doofstommen en blinden of bizondere inrich tingen voor Middelbaar Onderwijs, zijn in de Gemeente niet aanwezig. Bij Kon. Besl. dd. 9 Mei 1894, No. 49, werd op verzoek Uwer Vergadering, aan deze Gemeente tot 1 September 1900, ontheffing verleend van de verplichting- tot liet oprichten eener Burger-Dagschool. V. Klinische scholen bestaan in deze Gemeente niet. VI. Verdere scholen van bizonderen aard en strekking. Zangscholen. Behalve de Zangcursus der Stedelijke Muziekschool, bestaan alhier de volgende inrichtingen: le. Eene Burgerzangschoolin 1899 bezocht door 43 leerlingen. Deze school, in 1850 opgericht door den heer J. A. Vrugtman en steeds onder zijne leiding geblevenis op 1 April 1899 opgeheven. 2e. Eene BurgerzangschoolDirecteur de heer G. J. A. Nijenhuis. Zij telde in 1899 80 leerlingen. 3e. De Volks zang school, in 1852 door het „Nut" op gericht, Directeur de heer J. A Vrugtman, 2e onder wijzer de heer G. J. A Nijenhuis. Zij verkeert steeds iu bloeienden toestand, en werd gedurende 1899 bezocht door 214 leerlingen. Aan deze school wordt door .3 Gemeente een subsi die van f 300,verleend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 44