74 H OOÏ D S T K Y11. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der Gemeente in de lichting 42 Ingeschreven in de Gemeente, waarnaar iiet aandeel is berekend .176 Ingelijfden bij de landmilitie 38 Ingelijfden bij de zeemilitie 4 b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de Gemeente Actief 273 Reserve 228 Te zamen 501 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd: 273 Sterkte van den eersten ban der Schutterij. Actief .193 Reserve 180 Te zamen 373 Het voorbereidend militair onderricht alhier, is begon nen met 41 jongelieden, terwijl 5 jongelingen de oefe ningen bijwoonden om eene verbintenis aan te gaan bij liet Reserve-Kader. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Water straat is afgestaan voor het practisch- en theoretisch ge deelte der oefeningen. 75 In deze Gemeente bestaan de volgende Sclierpschut- tersvereenigingen 1. Dp Vereeniging StHubertmet 16 leden. De schietoefeningen werden geregeld gehouden eens per week aan „de Laatste Stuiver." Oefeningen in den Wapenhandel werden niet gehouden. 2. De Vereeniging „Gelriamet 41 leden. De schietoefeningen werden gehoudenvan af primo April tot uit0 September, aan „de Laatste Stuiver." 3. De Vereeniging Neêrlands-Koningmet 30 leden. De schietoefeningen werden eiken vrijdag gehouden van Mei tot Sept., aan „de Laatste Stuiver." 4. De Vereeniging Koningin Wilhelminavan den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen en omstreken, met 169 leden. Bij Kon. Besl. van 7 Nov. 1899, No. 48, werdenhare statuten goedgekeurd en toestemming tot het oprichten der Vereeniging verleend. De leden hielden in 1899 acht oefeningen in het schieten met geweren tot kamerschietoefeningen, terwijl deelgenomen werd aan een schietwedstrijd te Nijmegen. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschap pen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 39