68 Het inrichten van den daardoor verkregen zolder met kasten voor archief. Groote Damestuin. Het wegnemen der houten schut ting langs den moestuin en het vervangen door een hek met ijzeren draadvlechtwerk. Tuin Vrouwen 3e klasse. Het vergrooten van den tuin (met een gedeelte van den moestuin) tot de diepte van den belendendeu tuin der onrustige dames. Het maken van een ijzeren hek met draadvlechtwerk langs het vergroote gedeelte en de bleek. Open plaats Vrouwen 4e klasse. Het inrichten van de voormalige lijkenkamer tot schuurkeuken. Single rooms Vrouwen Afd. Het plaatsen van 4 stuks nieuwe lichtkozijnen, bezet met spiegelglas dik 20 mM., ventileerende bovenlichten en buiten zongordijnen. Het leveren en stellen van 16 kasten voor oppasse ressen en 4 kasten tot berging van kleederen der da mes hoogere klasse. Het maken van 6 kasten op den zolder der mannen- afdeeling voor het bergen van kleederen der verpleeg den 3e klasse. Het wegnemen van de schutting tusscben de open plaats der zwakken afdeeling en de cellen plaats man nen en het vervangen door een ijzeren hek met draad vlechtwerk. De boerenerven, landerijen en bosschen werden goed onderhouden. Badhuis. Het jaar 1899 wijst wel eene vermeerdering aan van 69 liet aantal gebruikte baden doch de ontvangsten daar entegen eene vermindering. Bedroeg het aantal baden in 1898 13164, in 1899 vermeerderde dit tot 13305, de ontvangsten liepen terug van f 2200,75 tot f 2140.35, zijnde dit het gevolg hier van, dat het grooter aantal baden bestond uit de baden van een minderen prijs. e. Geneeskundige dienst hij armenverpleegd in hunne woningen. In dezen dienst kwam geen verandering. Hij werd waargenomen door twee Geneesheeren, ieder op eene belooning van f 600 'sjaars en door een Arts voor de heel- en verloskunde (tevens belast met de visitatie der publieke vrouwen en de doodschouw) op eene belooning van f 1000 'sjaars. Bovendien zijn er thans 2 Gemeente-vroedvrouwen, die ieder een jaarlijksche bezoldiging van f 200 ge nieten. Door het alhier bestaand Stedelijk Ziekenfonds zijn de minvermogenden in staat, tegen een zeer geringe wekelijksche contributie, zoo noodig geneeskundige hulp en medicijnen te verkrijgen. In December 1899 waren daarvan lid: 141 Hoofden van gezinnen, 29 Weduwen, Hoofden van gezinnen en 72 alleen wonende personen. In het tekort dezer Instelling voorziet de Gemeente. Over 1899 beliep dit f 647,015.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 36