66 In buitengewone gevallen werden de geestelijken dei- verschillende gezindten onverwijld ontboden. Geldmiddelen. De inkomsten en uitgaven van het Oude- en Nieuwe Gasthuis geven dit jaar tot geen bijzondere vermelding aanleiding. In het afgeloopen jaar werd voor de op richting van een buitengesticht aangekocht het landgoed „Groot Graffel" onder Warnsveld, voor een bedrag van f 33850,tot betaling waarvoor eene tijdelijke geld- leening werd aangegaan met de Spaarbank Vereeniging alhier ad f 30000,terwijl het overige gedekt werd uit de gewone geldmiddelen Meubilair. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en be- hoorljjk aangevuld en vernieuwd. Gebouwen. Behalve de dagelijks voorkomende kleine herstellingen, bestonden de uitgevoerde werken hoofdzakelijk uit: Het maken van een tweede privaat bij de werkplaat sen ten dienste der verpleegden, die in de aardappel schilkamer en de weverij werkzaam zijn. Het maken van eene kast in de weverij voor berging- van gereedschappen. In de mannen af deeling. Onrustigen hoogere klasse. Het dagverblijf gerestau reerd door het maken eener houten lambriseering langs de muren, het geheel verven met het stucadoor plafond en behangen der muren. De muren in het portaal met privaat bezet met tegels. Dagverblijf 3 klasse. De vloer vernieuwd met Ame- rikaansch greenenhout, geheel met muren en plafonds in kleuren geschilderd. Open plaatsen. Rustigen en onrustigen 4e klasse. De muren in de buiten privaten, ter bevordering van zindelijkheid, bezet met tegels. Ter voorziening in de behoefte aan voldoend water, twee Nortonpompen gesteld. De troittoirs verbreed. Eene groote dubbele kast gemaakt. In de Vrouwen afdeeling. De dagverblijven der onrustigen 4e klasse vergroot met een gedeelte van een aangelegen lokaal en het overige ingericht voor afzonderings kamer. Deze lokalen geheel opnieuw geverfd met lambriseeringen in heldere kleuren. De gevels van het paviljoen geheel en die aan de tuinzijde der afdeeling gedeeltelijk, met eenige tuinhuis jes, geschilderd. De lambriseeringen in de lange beneden gang ge schilderd. De waakkamer der hoogere klasse met muren en pla fond geschilderd. Eenige trappen belegd met eikenhouten dektreden en geribt ijzer. De buitengewone werken bestonden uitHet afbreken der kap boven het kantoor van den Rentmeester. Het opmetselen der muren waarin drie lichtkozijnen. Het maken van eene platte bedekking met Hausler- sche houtcement.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 35