64 dere verpleegsters in dienst traden, benevens 1 keuken meid. zoo dat in het eind van het jaar 1899 in het ziekenhuis werkzaam waren 7 verpleegsters, 2 keuken meiden, 1 werkmeid en 1 portier. Yoor het onderhoud der tuinen werd door eenen tuin man zorg gedragen. Krankzinnigengesticht. Tengevolge harer benoeming als hoofdopzichteres in het gesticht „de Brinkgreve" te Deventer, verzocht Mej. Jï. Rooker ontslag uit hare betrekking als 2e opziehte- reshetwelk haar den 2 September '99 eervol werd verleend. In hare plaats werd als zoodanig benoemd Mej. D. Anjewirden te Leiden. Den 22 April '99 werd aan P. Mentz, die sedert 27 Juni '98 alhier als 2e klerk werkzaam was, op zijn verzoek eervol ontslag uit zijne betrekking verleend en is in zijne plaats benoemd G. A. Tijssen. In het afgeloopen jaar verlieten 22 oppassers en 17 oppasseressen hunne betrekking, terwijl 1 oppasser over leden is. In dienst traden 21 oppassers en 14 oppasseressen. Een kleermaker ontving op zijn verzoek eervol ont slag en werd gepensionnecrd. Als vroeger bestond het inwonend personeel uit 1 machinist, 2 bakkers, 1 assistent magazijnmeester, 1 kantoorknecht, 1 magazijnknecht, tevens hulpkok, 1 por tier, 1 badmeester en vrouw, 2 keukenmeiden3 werk meiden, 3 linnenmeiden, 2 strijksters, 1 mangelmeid, 1 naaister en 1 nachtwacht, terwijl op de bleekerij de bleeker en zijne vrouw, benevens een knecht, geregeld werkzaam waren. Voorts waren de volgende uitwonende werklieden ge regeld aanwezig: Een tweede machinist, een smid stoker, 1 wever, 1 koperslager-gasfitter, 3 kleermakers, 2 schoenmakers, 2 behangers, 2 timmerlieden, 2 metselaars, 1 kok, 6 ver vers. 2 tuinlieden en 3 arbeiders. In de stoomwasscherij werkten geregeld 7 wasch- vrouwen. In de mannenafdeeling zijn geplaatst: 1 Huismeester, 1 Ass. Huismeester, 1 Opzichter en 30 Oppassers, en in de Vrouwen afdeeling: 1 Huis meesteres, 1 Opzichteres. 1 2e Opzichteres, 1 Buiten gewone Opzichteres, benevens 32 Oppasseressen. Geneeskundige dienst. Hieronder is niets bijzonders te vermelden. Gezondheidstoestand. Was wederom zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geeste lijken van de verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken. In het krankzinnigengesticht -woonden de lijders, daar toe door de geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen bij, 't zij in de kerk in 't gesticht 't zij in een der kerken in de stad. 5

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 34