60 reiniging, wordt uitvoerig vermeld wat, ook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het in dit verslag opgeno- mene aangaande straten, waterleiding enz. en de bad en zweminrichting. b. Heerschende Ziekten. In 1899 kwamen voor 2 gevallen van Diplitiheritis 1 geval van Roodvonk en 1 geval van Fedris Typhoidea. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten, geene schadelijke uit wasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze Gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.l. eene Algemeene Begraafplaats, aan den Warnsveld- schenweg, eene Bijzondere Begraafplaats voor Roomsch Katholie ken, aan den Warnsveldschenweg, en eene Bijzondere Begraafplaats voor Israëlietenaan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de drie begraafplaatsen ter aarde besteld: Op de Algemeene begraafplaats 308 begraafplaats voor Roomsch Katholieken 66 begraafplaats voor Israëlieten 2 376 61 d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Ann het door Provisoren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis ingediend verslag over 1899, ontleenen wij het volgende: In het Ziekenhuis en Lazaretli werden in het geheel gedurende het jaar 1899 verpleegd 107 mannen en 122 vrouwen. Van deze personen waren 14 elders woonachtig. In het Lazareth alleen werd eene vrouw verpleegd. Hersteld verlieten de inrichting 84 mannen en 98 vrouwen, terwijl er 14 mannen en 8 vrouwen zijn over leden; zoodat op 1 Januari 1900 de sterkte bedroeg 9 mannen en 16 vrouwen. De loop der sterkte in het Geneeskundig gesticht voor krankzinnigen was als volgt Aanwezig op 1 Januari 1900: 242 mannen en 251 vrouwen, totaal 493, als volgt over de verschillende klassen, en naar de Provincie hunner herkomst ver deeld:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 32