50 De schotbalken voor den Emperduiker. Behalve de Polbeek, verkeeren de waterleidingen en beken in goeden toestand. Zij werden geregeld schoon gemaakt, voor zoover noodig afgeboord en uitgediept, onder anderen de Yoorstondensche beek over eene lengte van 600 Meter. De waterleiding door de Ruiterdijken werd geheel uitgegraven en verbreed. De laak over de Marsch, tusschen het Coeneuspark en de Marsch, werd uitgediept en afgeboord; door een en ander werd de afwatering zeer bevorderd. Ten einde bij het afloopen van de Berkel de Niéuw- stadsgracht op peil te kunnen houden, werd een houten stuw geplaatst langs den Berkeloever achter school H. De sluizen en stuwen werden allen naar belmoren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De kosten van onderhoud hebben bedragen ƒ1106,40 Het gunstige resultaat van de verbetering der afwa tering van de Lage Waarden werd reeds vermeld onder de rubriek landerijen. «Meren, Kanalen, Vaarten,' Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende werken. Als een vervolg op de in 1879 en 1889 bij het ver slag ingediende verzameling, wordt hierbij gevoegd ee„e graphische voorstelling der dagelijks waargenomen wa anden over het laatste lOjarig tijdvak, van 1 Januari 1890 tot 31 December 1899. Op den ln Januari 1895 is begonnen met de dage- lyksche waarnemingen te doen volgens N.A.P. De wa- 51 terhoogten van 18901895 zijn waargenomen betrekke lijk A P. doch herleid tot N.A.P. De ingeschreven hoogtematen zijn de hoogste en laag ste waterstanden van iedere maand boven N.A.P. Tot vergelijking der hoogten betrekkelijk A.P. moet bij de ingeschreven hoogte-cijfers 15 c.M. worden bijge teld, zijnde het verschil der nul van de peilschalen vol gens A.P. en N.A.P. De waterhoogten over het afgeloopen jaar werden als gewoonlijk geregeld waargenomen aan de Rijkspeilschaal boven de IJsselbrug, en zijn vermeld op den hierbij, gevoegden staat. o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 27