48 Ook de bestrating der rijsporen op den Vliegen lijk zal verbeterd worden. In verband met de bebouwing aan de Kastanjelaan, en de daardoor noodzakelijke ophooging der terreinen ter wederzijde van den weg, werd een afwateringsriool met nieuwe goten en straatputten aangelegd. Aan Ffoltslag werd vergunning verleend den uitweg van het voormalig molenterrein te verleggen. De berm op het allerlaagste gedeelte van den Emme- riksehenweg werd met puin opgehoogd. De wegen verkeeren over het algemeen in goeden staat. De onderhoudskosten hebben bedragen f 3050,—. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Deze zijn de volgende De oude IJssel en de Voorstondensche beek. De Hoendernesterbeek. De richelbeek. De Polbeek. De Bei-kei en de laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal-, en Nieuwstadspoorten, voor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen strekken. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De beek langs de Varkensweide. Sluizen en Stuwen. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden tot uitwatering der Oekensche beek. 49 De sluis in de Lage Waarden bij den pompkelder. De sluis op de Marsch in de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje in den waterkeerenden duiker tasschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Berkel achter de bleekerij van Reinders in de monding van de Lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. De duiker achter de mestbergplaats. De 5 duikers tot afwatering van de bleekerij van Lenderink en van de grachten om de Begraafplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg. de Spittaalstraat, Polsbroek en Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen- weg, in gemeenschap met dat van den Heer Henny en Consorten. De stuw in het riool achter het Gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuw- stad. De stuw of keersluis in den mond der beneden Ber kel (in de Oude Haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche of Vierakkersche laken. 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 26