44 De keibestrating in (le Groensteeg werd gelieel opge nomen en verstraat met een middenpad van klinkers. De Donkere steeg werd geheel verstraat met de aan wezige klinkers. Op het 's Gravenhof werd voortgegaan met de verstra- ting der veldkeien. De opweg naar het station langs de westzijde van het stationsplein werd geheel verstraat met gedeeltelijke ver- nieuwing van hot materieel. De klinkerpaden op de markt, bij de Bernhardsteeg bij de nieuwe fontein, op het Kerkhof bij de St. Wal- burgskerk, in de Polsbroek en in de Waterstraat wer den nieuwd. Waar van wege de gasfabriek en de waterleiding nieuwe leidingen en aansluiting waren gemaakt, werden de aangevulde sleuven bestraat en zoo veel noodig her straat. Van wege het Rijk werden twee nieuwe kabels ge- lemleen voor de intercommunale telephoonverbinding van af de IJsselbruglangs de IJsselkade, Marseh- poort.st.raat, Waterstraat en Kuiperstraat tot in het tele graafkantoor, en een voor den telegraaf bij de reeds aanwezige op Stationsplein, Barlheze, Waterstraat en Kuiperstraat. In het geheel werden hersteld en vernieuwd 9860 M2, waaronder voor telegraaf- en telephoonleidingen ten koste van het Rijk, eene oppervlakte van 1700 M2. In verband met den aanleg van verhoogde voetpaden, en tot voorziening in de afwatering langs den Graaf- Otto-Singel en den Coehoornsingel werden nieuwe afwa teringsriolen gelegd. 45 Het aanwezige riool in de Havenstraat, dienende tot spuiïng van den Coenensvijver, werd geheel opgegraven en dieper gelegd. Een gedeelte daarvan, bestaande uit de ijzeren buis leiding door de voormalige contre-excarpegelegd bij den bouw van den staatsspoorweg, was voor het groot ste deel volgegroeid met fijne haarwortels der aanwezige hoornen. De materialen werden na gehouden inschrijving ge leverd de Grés keien door „La Société Anonyme a Yvoir" de 10 bij 12 c.M. a f 2,445 per M2 en door Louis Goffin te Luik de 12 bij 14 c.M. Ben Ahin keien voor f 8,65 per M2. De straatklinkers door: J. Terwindt te Westervoort voor f 15,95 H. van de Loo te Brumtnen 16, de fa Hasselo te Zutphen 16, De kosten van onderhoud hebben bedragen :f 6665,265 Gedurende het jaar 1899 werden 150 aanvragen of kennisgevingen voor bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg behandeld. 40 perceelen werden afgebroken (1) waarvan 11 door nieuwe of belangrijk verbouwde, werden vervangen. 23 geheel nieuwe woningen, werden gebouwd. (1) Hieronder zijn begrepen het oude Euijterskofje en eenige woningen in een gang Laarstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 24