40 Middelbaar Onderwijs 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool niet de portierswoning, in de Waterstraat. Hooger Onderwijs. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning. In de bewaarschool Paardenwal werden in twee lo kalen de vloeren en plinten vernieuwd. De muurvakken tot de hoogte der raamdorpels wer den geverfd. In de bewaarschool in de Hoven werden de muren afgebikt en op nieuw beraapt. Van de scholen A en E werd een gedeelte der zin ken goten vernieuwd. Het buitenwerk van de scholen E, H en I werd geverfd. De speelplaatsen van de scholen D en H werden geverfd. Het terrein achter school II werd opgehoogdhet talud langs de gracht onder profil gebracht en bezood. en langs den bovenkant daarvan eene nieuwe afregeling geplaatst. In school E werden de vloeren in twee lokalen vernieuwd. Ten einde in eene noodzakelijke vermeerdering dei- lokalen voor school II voorloopig te voorzien zonder nieuwen bijbouw, werd het voorstel tot tijdelijke ver wisseling der scholen G en H door U goedgekeurd. Het nog ongebruikte 7e lokaal van school G in de Da- vid-Evekinkstraatwerd door het plaatsen van een nieuw deurkozijn in verbinding gebracht met het overige ge- 41 deelte dier school, geheel gemeubeld en het geheel in gebruik gegeven aan school H, terwijl de bestaande school G werd verplaatst naar school H op den Louise- singel. Ook bij school I moest het nog beschikbare elfde lo kaal in gebruik worden gesteld, waartoe dit van nieuwe meubelen moest worden voorzien. In school A werden de jalouziën en eenige meubelen, en in school E al de schoolbanken geverfd. In de Hoogere Burgerschool werden eeuige meubelen hersteld of vernieuwd en geverfd. De traptreden wer den met lood bekleed. Het oude kleed in de Directeurskamer werd opge ruimd. De wanden in de lokalen werden geverfd tot de hoogte van de kozijndorpels Een zinken plat werd vernieuwd. Op de handteekenzaal werd een nieuwe gasverlich ting met gloeikousjes aangebracht. In het Gymnasium werd een schoorsteen bij de wo ning behoorende gedeeltelijk vernieuwd en de zuidwes telijke gevel gedeeltelijk nieuw ingevoegd. Het buiten werk werd opnieuw geverfd. In de Gymnastiekschool werden eenige meubelen ver nieuwd. De verschillende gebouwen verkeeren in goeden toe stand. De kosten aan het onderhoud besteed hebben be dragen Yoor de Bewaarscholen 657,10 scholen Lager Onderwijs 1244,84

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 22