28 4 Decunber Besluit tot den openbaren verkoop van den Haaks- of Schootinkswaard. 18 Waarborging der aflossing en rente van eene door Provisoren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis met de Rijkspostspaarbank aan te gane geldleening, hoogstens 400000. Benoeming van mej. A. G. Arentsen tot onderwijzeres aan school B/Cmet toeken ning van eervol ontslag als onderwijzeres aan school I. Yerleenen van uitweg aan H. van der Klip voor zijn bouwterrein aan den Deventerweg. Verworpen het plan met de begrooting voor de nieuwe Gasfabriek. Benoeming van Dr. A. C. Oudemans te Arn hem, tot tijdelijk leeraar in de Plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool. Benoeming van Dr. J. H. Vernhout, tijde lijk verblijf houdende te Middelburg, tot tijdelijk leeraar in de Plant- en dierkunde aan het Gymnasium. Vergunning aan den heer A. W. C. de Vos, met intrekking van het Raadsbesluit van 2 Februari 1863, tot het hebben van eene touwbaan op den westelijken berm van den Emmerikschenweg. 29 Archief In 1899 werd het oud-archief door 52 personen be zocht; door enkelen hunner met het doel, om weten schappelijke nasporingen te doen. Aan sommigen werden schriftelijk de door hen gevraagde inlichtingen verstrekt. Het meerdere bedrag van f 50,dat voor 1900 op de begrooting voor het oud-archief is uitgetrokken, zal besteed worden voor her aanschaffen van doozen en por tefeuilles. Daarin zullen de archivalia gelegd worden, welke thans uog in pakken of te vol gestopte portefeuilles ge borgen zijn. Door deze regeling zal o a. het zoeken naar het een of ander stuk gemakkelijker en liet vinden er van spoediger geschieden dan tot dusverre. In December van dit jaar verzochten hecren Kerk voogden der St. Walburgskerk -alhier, om verschillende •oude boeken, in 1858 door hen aan de Gemeente in bruikleen afgestaanweder terug te mogen ontvangen waaraan zal worden voldaan. In November 1899 werden de verslagen en bijlagen der 1ste en 2de Kamer, de Staatscouranten en de gemeente verslagen, van de bibliotheek naar het gemeentehuis overgebracht, met het oog op eene gemakkelijker raad pleging. De inventarissen worden geregeld en met zorg bijge houden. Het archief ontving van de Commissie voor de Ko- ningin-Willielmina-Fonteinhet album, bevattende de namen van hendie aan het totstandkomen dezer fon tein hebben bijgedragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 16