Bijlage H. 28 waterkelder waren alleen eenige voeg- en pleisterwerken noodig. De zuivering der zandfilters had geregeld plaats, het vuile zand werd behoorlijk verwijderd en de filteringen op de vereischte dikte gebracht; bij de overstortbakken steenen en grind gewassohen en zooveel noodig door nieuwe vervangen. De beide filters waren beurtelings in gebruik. Bij lagen stand der wellen bleek meerdere watertoe voer gewenscht, aangezien de centrifugaalpompen alsdan geregeld 1 of meer uren daags extra moeten werken om voldoende water uit de verzamelput op de filters te brengen. In de begrooting voor 1900 is reeds een voorloopig bedrag tot voorziening daarinopgenomen. Terrein. Het grasgewas werd dit jaar, tegelijk niet de gewone grasverpachting der Gemeenteverkocht en door den pachter op tijd gemaaid. Bij den oprit naar de kolenloods wordt het terrein voor den stoomschoorsteen geleidelijk opgehoogd door aanvulling met afkomende sintels en zand. DrogenapstorenReservoir. Voortdurend verkeerden de watertoren met reservoir en standpijpen in goeden staat. Eene electrische waterstand-aanwijzer zal worden aangebracht, hetgeen in een lang gevoelde behoefte be looft te voorzien. Bijlage H. 29 Buizennet, Brandkranen, Afsluiters enz. Het buizennet met brandkranen en afsluiters bleef in goeden staat. Eene lekkage ontstaan door een breuk van de 3" buis aan den Martinetsingel bij de Vischpoort werd spoedig verholpen. De brandkranen werden allen afgespuid en enkele herstellingen daaraan verricht, eveneens werden alle af sluiters nagezien en waar 't noodig bleek van nieuwe verpakkingen voorzien. Bij beproeving der brandbluschmiddelen werd onder lioogen druk gepompt. Afspuiing van het buizennet had geregeld plaats. De wenschelijkheid van eene 2e hoofdaanvoerbuis van het Pompstation tot aan de Spittaalstraat, blijft bestaan. De standpijpen voor kostelooze waterverstrekking aan minvermogenden eischten voortdurend herstelling. Een der 2 standpijpen van de Groensteeg werd ver plaatst naar de Polsbroek, ter plaatse van de afgekeurde stadspomp. Exploitatie der Inrichting. Aansluitingen. Het aantal aansluitingen vermeerderde met 78, waar van 1 voor de urinoir iii de Rosmolensteeg, 1 voor de standpijp in de Polsbroek, en 3 stuks voor de fontein op de Markt, (2 van 2" en 1 van l'/j").

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 117