lod Bijlage H. 8 Gepensionneerd: H. J. Beeks, meteropnemer. J. W. Ordelman, machinist-stoker. Overleden: E. Idoltslaglantaarnaansteker. Eervol ontslagen E. G. Bouman, stoker. Ontslagen: G. Lichtenbelt, verver. Aangesteld: J. A. T. de Haan, klerk. W. Fröger, verver. J. Westerveld, machinist-stoker. E. Dondertman, lantaarnaansteker. H. B. Haarman werd belast met geldophalen en me ters opnemen, in plaats van H. J. Beeks. terwijl J. A. T. de Haan de werkzaamheden van Haarman overnam. Kaar gelang der werkzaamheden werden losse ar beiders aangenomen. Toestand der Fabriek. I. Gebouwen. Met liet oog op de verplaatsing der fabriek, had al leen het allernoodigste onderhoud plaats. II. Gashouders. Deze werkten zonder stoornis, alleen hadden in de zomermaanden weder herhaaldelijk verstoppingen plaats Bijlage II. 9 in de in- en uitlaten, welke verstoppingen toe te schrij ven zijn aan de slechte condensatie. De totale berging bedraagt 5300 M3, terwijl de grootste afname bedroeg 9858 M3, dus was er slechts 53,7 berging. III. Ovens en andere toestellen. Aan de ovens had het gewone onderhoud plaats. De ovens N°. YIII en X werden uitgebroken en ge heel vernieuwd, en van de andere voor zoover noodig de haard hersteld. Het grootste aantal retorten in werking was 63, het kleinste 21, het totaal aantal 77. De andere toestellen werkten goed. IV. Buizenleiding. Onderstaande opgave geeft een overzicht van de ver anderingen, die in het buizennet gedurende 1899 heb ben plaats gehad. Gelegd werd in: den Martinetsingel 322 M. 10" in plaats van 5". Emmerikschen weg 271 5" 3". de Spittaalstraat 50 5" 3". Totaal 643 M. Gasmeters. Het aantal geplaatste gasmeters bedroeg den 31 De cember 1899:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1899 | | pagina 107