Bijlage G. i Tot Brandmeester bij slangenwagen No. 2 werd bd- noemd de Brandmeester A. J. Pasman van de 3de af- deeling Weermannen. Materieei. Het materieel werd met zorg onderhouden en ver keert in goeden toestand. Het bestaat uit: S brandspuiten, waaronder twee losse aanjagers, geplaatst als volgt: 2 in de Hoven 2 op het Broederenkerkplein 1 op den Paardenwal, en 4 vaste aanjagers, als: 1 in de Hoven. 1 in de Kastanjelaan. 1 op den Boompjeswalen 1 op den Paardenwal. 6 brandkraan- of slangenwagens, geplaatst als volgt: No. achter de Groote Kerk. aan den Graaf Otto Singel. 3 op den Paardenwal. 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne. S op het Broederenkerkplein. 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek, Bijlage G. 3 2 brandkraan- of slangenwagens ten dienste der Po litie waarvan 1 op het Politiebureau, Wijnhuis. 1 aan den Politiepost aan den Deventerweg. Voorts 103 brandkranen op de waterleiding in de bebouwde kom der gemeente (waarvan de juiste plaats aanwijzing is vermeld op gedrukte lijsten in het bezit van iedere geaffecteerde), en 4 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der gemeenteals 3 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan. De plaatsing der brandkranen is aangeduid door een merk in de vlak bij geplaatste straatlantaarn. Verder 4 stel brandladders, een wagen met redmid delen en een wagen met reservegereedschappen. De woning van den Generalen Brandmeesterhet Politiebureau, de politiepost aan den Deventerweg, het kantoor der gasfabriek en waterleiding, de stokerij der Gasfabriek, de woning van den Administrateur en het pompstation der Waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoonvei- binding tusschen politiebureau en torenwacht. Het aantal brandkranen werd met zes stuks vermeer derd en bedraagt thans 104. I 2 55 55 55. 55

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 94