17- De brug over de Berkel bij de Barlheze. 18. De Diezerbrue. 19. De Berkelbogen. 20. De Manebrug. 21. De brug over de Binnengracht bij de Laarstraat. 22. De brug over de Binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek. 23. De Brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat. Van de brug over de Beek in den Emmerikschen weg werden de beide oostelijke vleugelbeschoeiingen ver nieuwd. Op de brug over de Binnengracht, aan den Boomp- jeswal, werd het dek vernieuwd. De frontmuren der brug over de Rozengracht en die van de Overwelving werden opnieuw gevoegd en op de Rozengracht nieuwe ijzeren leuningen bijgeplaatst. Op de brug over de Beek in het Hoornwerk werden de leuningen en het dek gedeeltelijk vernieuwd. Op de IJsselbrug werd een gedeelte van het boven dek ter lengte van 50.M'. vernieuwd. Het verf- werk der benedenranden werd nagezien, het losse af gekrabd en de geheele onderrand opnieuw geverfd. Behalve de dekken van de IJsselbrug en de Noor- derhavenbrug, die tot vernieuwing werden voorgedragen, verkeeren de bruggen in goeden toestand. In de nieuwe wandeling werd een duiker gelegd tot verversching. De onderhoudskosten hebben bedragen, met inbegrip van de bediening der IJsselbrug 3371.06 Havens en Grachten. De oever langs de Binnengracht werd gedeeltelijk SI met een palenrij voorzien en de gracht zooveel moge lijk uitgediept. De spuiing der grachten geschiedde met zorg. De onderhoudskosten hebben bedragen 893,14. Plantsoen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, en verkeeren in eenen goeden toestand. Het jonge plantsoen, dat in de kweekerij verplant werd, en ook de verplante boomen hielden zich goed, en hadden weinig van de droogte te lijden. Daar de beide vorige jaren nog al veel plantsoen noodig was, zoowel voor aanplanting als voor inboeting van heestervakkenbegon de voorraad te verminderen en was het noodig meer kweekgoed aan te planten. Door defecte gasleiding en daardoor veroorzaakte uitstrooming van gas in den bodem zijn enkele jonge lindeboomen langs den Warnsveldschen weg gestorven. Na vernieuwing der gasleiding en geheele uitgraving van den geinfecteerden grondwerd met de meeste zorg nieuwe grond ingebracht en werden nieuwe boo men geplant, zoodat, naar wij vertrouwen, geene her haling van het euvel te verwachten is. De boomen langs het lage gedeelte van den Emme rikschen weg, den Buitensingel, de Lunettestraatden Martinetsingel en langs het nieuwe gedeelte van den straatweg naar Voorst werden allen gesnoeid, het hak hout in het Slingerbosch werd gehakt en met eenige esschenboomen langs de Berkelwandeling met het snoei- hout verkocht. Nog werden verkocht verscheidene SO

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 27