itft 4 Het dak der directeurswoning werd geheel vernieuwd, bij welke vernieuwing gebleken is, dat de daken dei- belendende perceelen ook dringend herziening noodig hebben. De goten van stokerij en kolenloods verkeeren in slechten toestandalsmede de daken van eenige berg plaatsen. II. Gashouders. De kuip van gashouder No. i is dichtgemaakt, zoo dat het bovendeel weder gebruikt kan worden. li!. Ovens en andere toaslelien. Aan de ovens had het gewone onderhoud plaats. No. 4, 5 en 6 werden geheel vernieuwd en van de andere voor zoover noodig de haard hersteld. Op de daarvoor bestemde plaats werden twee ovens bijgebouwd. Het grootste aantal retorten in werking was 55 't kleinste 21. Een nieuwe exhauster met automatischen regulateur eu bijpass, met toebehoorende leidingenetc. werd aangebracht, en heeft den geheelen winter gewerkt. In verband hiermede en vooral ook met 't oog op de veiligheidswet, werd de stoomleiding van de ketels veranderd, zoodat meerdere zekerheid verkregen is. Een nieuwe condensorgeheel gelijk aan den be- staanden, werd bijgeplaatst, eu de ruimte tusschen de fondamenten tot teerkelder ingericht. Eene 12" verbindingsleiding (bovengrondsch) werd gelegd van de stokerij naar de condensors, en de oude 5 afvoer met kraankast etc. in 't oude zuiverhuis opge ruimd. Alle leidingen werden in den zomer schoongemaakt, wat zeer noodzakelijk bleek, daar op verschillende plaatsen de buizen bijna geheel verstopt waren. De kleine schoonmaakflenzen maken het reinigen zeer bezwaarlijk. Dit zal a.s. zomer veranderd worden. In December brak de as van den Standard Washer (kirkham). Gelukkig was de breuk van dien aard, dat met een deel van den ammoniakreiniger doorgewerkt kon wordenen de zuivering door overvloedig water gebruik in zooverre gehandhaafd kon blijven, dat geen ernstige gevolgen zich deden gevoelen. Alleen had een deel van het slappe ammoniakwater bijna geen waarde. Was de breuk op eene andere plaats geweest, zoodat de zuivering stoornis ondervonden had, dan zouden de gevolgen zeer ernstig hebben kunnen zijn. Eene ijzeraarde-kist van het oude zuiverhuis is dade lijk als reservereiniger ingericht, om bij verder onklaar worden van den toestel van dienst te kunnen zijn. Een en ander wijst op de noodzakelijkheid meerderen waarborg voor eene ongestoorde productie te verkrijgen. De fabrieksmeter, met een meetvermogen van 6000 M3, heeft dezen winter 9000 M:i. moeten doorlaten. Ver sterking in die richting is dus gewenscht. De steeds aanhoudende toename stelt dringend eene zeer spoedigealgemeene uitbreiding in het vooruitzicht. IV. Buizenleiding. Onderstaande opgave geeft een overzicht over de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 93