6t Aan de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, in den afgeloopen winter alhier gehouden namen gemid deld 35 jongelieden deel, waarvan 9 leerlingen der Hoogere Burgerschool waren. Een lokaal der vroegere school B. in de Waterstraat is afgestaan voor het practisch- en theoretisch gedeelte der oefeningen. In deze Gemeente zijn de volgende Scherpschutters- vereenigingen gevestigddie als zoodanig door den Koning zijn erkend overeenkomstig het Kon. Besl. van 12 Mei 1867, (Stbl. No. 49). Nêerlands Koning, met 25 leden. St. Hubert, 15 Gelria, 43 De Vereenigingen hielden geregeld hunne oefeningen op de baan bij de „Laatste Stuiver" onder Gorssel. Het Bestuur der Vereeniging „Gelria" wijst op het verlies door het overlijden van zijn Eere-voorzitter J. N, Mispelblom Beijer. De Scherpschuttersvereeniging „Concordia" werd op geheven. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden" van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. 63 De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. In 1897 werden de volgende machtigingen verleend tot aanvaarding van legaten of schenkingen ten behoe ve van kerkgenootschappen of Diaconiën in deze Ge meente aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente een le gaat groot 600,gelegateerd door wijlen I. J. A. Barones van der Borch. aan dezelfde Diaconie een legaat groot 2500,- gelegateerd door wijlen Mej. A. de Leeuw van Cool- wijck. aan dezelfde Diaconie een legaat groot 300,— gelegateerd door wijlen S. Willemsen. Naam van het A antal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraren. Nederduitsch Hervorm de Gemeente 2 5 Evangelisch Luthersche Gemeente 1 1 Doopsgezinde Gemeente 1 1 l Gereformeerde Gemeente I 1 Boomsch Katholieke Ge meente I 3 Nederlandsen Israëlieti- sche Gemeente 1 1 Gemeente van Gedoopte Christenen 1 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 33