46 volge waarvan dit gedeelte zelfs bij veel nat wéér, nu behoorlijk te beloopen is. De hoogte van den weg is nu 7.80 M. -+- N.A.P. en daar de Berkelboord op 7.65 M. -+- N.A.P. ligt, bestaat er voor dat gedeelte geen gevaar meer voor noemens waardige uitdrijvingen. Het overige gedeelte van de wandeling zal het volgende jaar worden opgehoogd. Ter wederzijden van de plaats waar vroeger de Pal- landtsbrug lag, werd het oude plantsoen uitgeroeid de taluds aan beide zijden bijgewerkt, de grond omge zet en het geheel nieuw aangelegd; het werd beplant met 2 rijen Amerikaansche eiken boompjes en heestervakken, de tusschenruimte bezaaid met graszaad, waardoor een aanmerkelijke verfraaiing heeft plaats gevonden. Langs een gedeelte van den Graaf Ottosingel werden 20 Amerikaansche eiken geplant, en ook om school I aan den Tadamasingel, werden lindeboomen geplant. Nog werd aan de Walstraat en buiten de Vischpoort plantsoen aangelegd en boomen geplant, en op het stationsplein een oud conifeerenvak opgeruimd en weder beplant met bloemheesters. Met uitzondering van de Amerikaansche eiken aan den Graaf Ottosingel en de lindeboomen bij school I, die van elders werden geleverd, werden de verdere boomen en het plantsoen getrokken uit de kweekerij, die ook de noodige peppels en wilgenpooten voor de landerijen opleverde. Er werden dit jaar uit de kweekerij verplant naar verschillende plaatsen ongeveer 350 boomen sier- en dekheesters, ruim 110 conifeeren en andere gewassen, 47 ongeveer 9000 voorjaarsbloemen en ruim 4000 zomer bloemen en vaste planten. Aan den Tadamasingel, bij de woningen van de David Evekinkstichting en langs een gedeelte van den Ber- kelsingel, werd plantsoen aangelegd, bestaande in eenige heestervakken en Amerikaansche eiken boompjes. De kosten van onderhoud bedroegen f 4037,49'" v 11 11 aanleg 261,99s Begraafplaatsen. De begraafplaatsen werden met de meeste zorg onder houden en verkeeren in een goeden toestand. De jonge boomen en heesters werden allen gesnoeidde grasvelden geregeld afgemaaid, de kanten afgestoken, de paden opgeharkt, de graven schoongemaakt, de grachten uitgediept, en de grond gedeeltelijk gebruikt tot ophooging en aanvulling der taluds. Er werden voor ruim 700,— boomen van de Protestantsche afdeeline" verkocht. De onkosten bedroegen986,92. Bij het einde des jaars werd het voor Roomsch Catho- lieken bestemde gedeelte der algemeene Begraafplaats geheel gescheiden van het overige gedeelte en de bestaan de verbinding tusschen de beide afdeelingen weggeruimd. Een nieuwe toegang werd gemaakt voor de nieuwe R. C. begraafplaats van af den Warnsveldschen weg door de gracht. Een en ander tengevolge van de ruiling met de Gemeente, waarbij een gedeelte in eigendom is overgegaan aan het R. C. Kerkbestuur. Openbare Verlichting. Dienaangaande wordt verwezen naar het hierachter gevoegde verslag over de Gasfabriek. o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 25