IQtf 26 WATERLEIDING. Personeel. De samenstelling van het personeel onderging geene verandering. Voor het schoonmaken der filters enz. werden evenals vorige jaren tijdelijk eenige losse werklieden in dienst genomen. Toestand der Inrichting. GEBOUWEN, TERREINEN, enz., aan het POMPSTATION. Gebouwen. Het buitenverfwerk van de woningen, machinegebouw en ketelhuis werd opnieuw geverfdalsook eenig binnen- verfwerk in de machinekamer verrichtverder had het gewone onderhoud plaats. Machines, Ketels enz. Machines en ketels werkten zonder stoornis, en werd daaraan het gewone onderhoud verricht. Een der ketels werd van nieuwe roosterstaven voor zien z.g. „homogeen Patent staalpantser roosterbaren terwijl aan het einde van het jaar een proef genomen werd, met het stoken van Cokesbries vermengd met, steenkolenhetgeen gunstige resultaten gaf en waarmede dan ook zal worden voortgegaan. Een defect a/d zuigleiding v/d reinwaterkelder werd in orde gemaakt. De bliksemafleider op den stoomschoorsteen bleek bij beproeving nog steeds in orde te zijn. 27 Filters. Het metselwerk van filters en reinwaterkelder werd in goeden staat onderhouden. De filters werden geregeld, zorgvuldig gezuiverd, en schoon gehouden tijdig het vuile zand door schoon zand vervangen, terwijl bij de overstortbakken nieuw grind werd aangebracht De beide filters waren beurtelings in gebruik. Terrein. Het terrein werd behoorlijk in orde gehouden. Drogenapstoren, reservoir enz. De toren met standpijpen, reservoir en toebehooren verkeeren in goeden staat. Zonder stoornis in de waterlevering werd het reservoir in den nacht van 17/18 Juni schoon gemaakt. Ter beveiliging tegen onzuiverheden werd het reservoir overdekt met gaasdoek. De bliksemafleider bleek bij beproeving herstelling te behoeven en werd deze van een nieuwe punt voorzien. Eene doelmatiger aanwijzing van de waterhoogte in het reservoir blijft zeer gewenscht. Buizennet, Brandkranen, Afsluiters enz. Het buizennet met brandkranen en afsluiters werd in goeden staat onderhouden. De brandkranen werden allen afgespuid en evenals de afsluiters nagezien en waar 't noodig bleekhersteld. De houten omkokeringen der buizen onder verschil lende bruggen gelegen, werden geteerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 104