'5' \X0 J weder voor één jaar tijdelijk aangesteld als leeraar in de Staats- en handelswetenschappen, op de vroegere voorwaarden. In de vergadering van den Gemeenteraad van 18 Mei werd beslotende IIIde klasse weder te splitsen in twee parallelafdeelingen voor het onderwijs in de Plant- en Dierkunde, de Staatsinrichting, het Boekhouden en de Aardrijkskunde, en werden de heeren P. Kat Pzn., Dr PI. M. D. van Riemsdijk en W. C. GELTON weder voor één jaar belast met twee extra uren 's weeks onderwijs (tegen de vroegere voorwaarde). Daar na het gehouden toelatingsexamen bleek, dat de i9te klasse meer dan 40 leer lingen zoude bevatten, werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 27 Juli besloten, ook het onderwijs in de aardrijkskunde, het schoonschrijven en het hand- en rechtlijnig teekenen in de Iste klasse te splitsen en werd de heer Kat voor één jaar belast met drie extra uren 's weeks onderwijs tegen eene ver goeding van 300 gulden, de heer VLEEMING voor één jaar met vier extra uren 's weeks onderwijs tegen eene vergoeding van 240 gulden, de heer VAN DER HOEFvoor één jaar met twee extra uren 's weeks onderwijs tegen eene vergoeding van 120 gulden. Het salaris van den Amanuensis werd tegen 1 Januari van dit jaar verhoogd met 150 gulden. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari In de Iste klasse Hde IUde IVde Vde 28 leerlingen. 26 18 16 Totaal .112 leerlingen. waarvan 109 het volledig onderwijs genoten. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus 1895/96 vertrokken uit de IVde klasse 3 leerlingenterwijl in dien tijd 1 leerling uit de iste klasse overleed. Er meldde zich tusschentijds één leerling aan voor de IVde klassedie na afgelegd exa men tot die klasse werd toegelaten. Op het einde van den cursus waren alzoo 109 leerlingen aanwezig, waaronder 93 in de vier onderste klassen. Van dezen namen 92 deel aan de over- gangs-examens, gehouden 6, 7, 8 en 9 Juli en wel Van de H'e klasse 27 leerlingen. Ilde 23 IIIde 26 IVde 16 Totaal 92 leerlingen, terwijl de vader van 1 leerling der IHe reeds voor den aanvang van het examen het ver- 24

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 97