6 welk getal voor het einde van het jaar nog met één verminderde door het vertrek van één leerling uit de 3de klasse. In het belang van orde en tucht werd onze be middeling slechts éénmaal ingeroepen. 4. Onderwijs. Uit het onder de Leeraren vermelde blijkt reeds dat de grootste verandering die in den loop van het jaar 1896 in het onderwijs plaats greep was, dat het onderwijs in de Nederlandsche Taal en Letterkunde en het Hoogduitsch tot nu toe steeds opgedragen aan één Leeraar werd gesplitst ten gevolge waarvan het getal leeraren met inbegrip van den Leeraar in de gymnastiek vroeger 13 thans is uitgebreid tot 14. De nieuwe leeraar in de Nederlandsche taal en Letterkunde is tevens belast met het onderwijs in de Geschiedenis in de twee hoogste klassen. Daardoor kon eene reeds lang gewenschte ontlasting van lesuren aan den Rector worden gegeven en kwam dat vak, tot het einde van den cursus 1895/96 gegeven door den rector en een der leeraren, in eene hand. Omtrent de urgentie van eene wijziging in het leerplan wat aangaat de wiskunde is onze meening nog dezelfde als de in ons vorig verslag nader ontwikkelde. Eene in het laatst van het jaar 1895 ontvangen 7 missive van de Commissie van toezicht op het M. O. waarin de wenschelijkheid werd betoogd dat in de win termaanden November tot Maart de lesuren des mor gens in plaats van om 8 te half negen zouden aanvan gen en onze medewerking daartoe werd ingeroepen, werd door ons met Rector en Leeraren ernstig over wogen en als resultaat daarvan zij hier vermeld dat wij de wenschelijkheid niet willende betwisten voorshands geen mogelijkheid zien de tabel der lesuren voor het Gymnasium in dien zin te wijzigen zonder op tot nu onoverkomelijke moeijelijkheden te stuiten. Aan het Hebreeuwsch werd even als het vorig jaar in de 5de en 6de klasse elk twee uur per week besteed, terwijl thans in de 5de klasse drie en in de 6de twee leerlingen daarvan profiteeren. Van af de groote vacantie bevinden zich onder de leerlingen der 5de klasse 2 aspiranten voor het Diploma B; in de 6de klasse één. Buiten het programma en den rooster der lesuren gaf de Rector, tot aan de groote vacantie, een privatis- simum aan de 6de klasse tot het lezen van Thycidides, terwijl het onderwijs in de Antiquiteiten in de 6de klasse wederom met één uur 's weeks door den conrectoi werd aangevuld. Voor de bibliotheek werden aangekocht: behalve de doorloopende tijdschriften: de 3 eerste deelen van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 95