12 Augustus 1878 aan U voor te stellen en na de aanneming en bekrachtiging daarvan vervolgens te adviseeren den adressant Dr. P. Fockens met ingang van 1 September te ontheffen van het geven van on derwijs in de Nederlandsche taal en Letterkunde en hem enkel te belasten met dat in het Hoogduitsch op eene bezoldiging van f 1000,— met verzoek tevens om ons te machtigen tot het oproepen van sollicitanten naar de betrekking van Leeraar in het Nederlandsch en de Nieuwe Geschiedenis, op eene bezoldiging van f 1600. Nadat door Uwe Vergadering conform een en ander was besloten konden wij bij schrijven van 25 Juni U eene aanbeveling van drie sollicitanten doen toekomen waaruit, en dat wel overeenkomstig ons advies aanvan kelijk voor één jaar, cursus 1896/97, werd benoemd de Heer K. O. Meinsma candidaat in de Nederlandsche Letteren te Deventer. Op 2 September kon de nieuwe cursus mitsdien met een volledig stel leeraren worden geopend. In de maand Juni werd door ons een schrijven aan Burgemeester en Wethouders gericht, waarin wij de wenschelijkheid betoogden om de jaarwedde van Dr ,G. Blokhuis, leeraar in de oude talen, met f 200,te verhoogen. Aangenaam was het ons uit de voor het jaar 1897 door dat College bij den Raad ingediende begrooting 3 te bemerken, dat die wenschelijkheid werd beaamd, en groot was dan ook onze voldoening de bekrachtiging in Uwe vergadering van 26 October daarvan te verne men daar naar wij hopen en vertrouwen de betrokken, leeraar, die wij niet dan noode zouden zien vertrekken, daarin een reden te meer zal vinden om vooreerst niet naar eene beter bezoldigde betrekking elders uit te zien. Voor zooverre de resultaten van ruim drie maanden zulks toelaten hebben wij van den in September in functie getreden leeraar de beste verwachtingen terwijl wij van den ijver en de toewijding van de overige leeraren niet anders dan met lof kunnen getuigen. 3. Leerlingen. Het jaar 1896 ving, evenals blijkens ons vorig verslag de cursus 1895/96, met 53 leerlingen aan. Het eindexamen werd gehouden op 23 en 4 Juli ten overstaan van HH. Professoren BoiSSEVAlN, Lorentz en TE Winkel als gecommitteerden; daaraan werd deelgenomen door de zes leerlingen der 6&e klasse, allen voor het Diploma A5 mochten hun gymnasialen loopbaan door de verkrijging van het gewenschte Di ploma zien bekroondvoor éénden jongste onder henwerd het beter geoordeeldde 6^° klasse nog één jaar te volgen alvorens tot de Universiteit te worden toegelaten. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 93