6 Door Dr. W. Sneltjes werd op den onreinen toestand van de woningen van DERKSEN aan de Marsch gewezenhetgeen aanleiding gaf tot de benoeming eener subcommissie bestaande uit de Heeren Dr. A. J. VAN RhijnUiterwijk en Witkop, om den toestand aldaar te onderzoeken. Uit dat onderzoek is gebleken, dat het onderhoud en de bewoning dier huizen over het algemeen zeer slecht en zeer vuil is. Bij de meeste woningen heeft de luchtverversching alleen door de deuropening plaats. De afmetingen zijn echter van dien aard, dat er geen termen bestaan de woningen onbewoonbaar te verklaren. Voornoemde sub-commissie heeft toen tevens een bezoek gebracht aan de woningen der Spaarbank. Die woningen zijn goed, maar de exploitatie van het tonnenstelsel laat aldaar veel te wenschen over. In de Gemeenteraadsvergadering dd. 26 October heeft de heer A. R. Witkop hierop de aandacht van Burgemeester en Wethouders gevestigd en voorgesteld aan Burgemeester en Wethouders op te dragen een on derzoek in te stellenter beantwoording van de vraag of er ook termen zijn om in het vervoer van faecalicn hier ter stede wijziging te brengen. De Voorzitter heeft toen de toezegging gedaandat 7 Burgemeester en Wethouders bereid zijn ter zijner tijd den Raad daarover een voorstel te doen. Verschillende onzer leden beklagen zich over de onvoldoende sneeuwopruiming tijdens het Kerstfeest en wenschen hierop nogmaals Uwe aandacht te vestigen. De woningen van HOOGLAND en SENGERS, waar over in onze vorige jaarverslagen werd gerappor teerd, zijn in eigendom overgaan aan de Sint Antonie Groote Broederschap, zoodat wij het verbeteren dezer woningen met vertrouwen te gemoet zien. Namens de Gezondheidscommissie, De Secretaris A. R. WITKOP.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 91