4 Ons medelid Mr. J. Thooft nam hieraan wegens afwezigheid geen deel. Toen wij in de Raadszitting dd. i Juni 11. allen met groote meerderheid van stemmen werden herbe noemd, hebben wij gemeend aan die roepstem gevolg te moeten geven in de hoop dat voortaan onze advie zen niet meer in den wind worden geslagen. De Heer G. L. Tjeenk Willink werd als Voor zitter herkozen. In plaats van Dr. A. J. C. Snijders, die niet meer in aanmerking wenschte te komenwerd de Heer A. R. Witkop tot Secretaris gekozen. Weldra bleek het ons dat de waterleidingpomp in de Barlheze verbeterd is en thans aan die volkrijke buurt voldoende water geeft. Door Dr. A. J. C. Snijders werd eenige malen het water der waterleiding onderzocht, welk onderzoek steeds gunstige resultaten opleverde. Door de Heeren G. L. Tjeenk Willink en Dr. A. J. C. Snijders werden meermalen het glazuur van aarden pannen en de asch van chocoladesigaren onderzocht. Wanneer deze monsters schadelijke bestanddeelen bevatten, dan werd aan de leveranciers een bezoek gebracht en weiden zij aangespoord voortaan niet meer dergelijke schadelijke artikelen te verkoopen, aan welk verzoek steeds werd voldaan. 5 Bij ons schrijven dd. 19 October hebben wij nog maals Uwe aandacht gevestigd op het venten langs de straat gedurende den avond, van bokking, haring en levensmiddelen. Wij achten het dringend noodzakelijkdat het toezicht op den verkoop dier waren verscherpt wordt, daar meermalen getracht wordt om mindere en bedorven waar aan den man te brengen. In onze jaarverslagen over 1894 en 1895 hebben wij U reeds voorgesteld eene bepaling te maken, vol gens welke voortaan het venten van levensmiddelen langs de straat gedurende den avond slechts dan zal mogen plaats hebben, als de verkooper voorzien is van een bewijs van goedkeuring zijner waren door den Stads- keurmeester. In Uw antwoord dd. 24 October werd ons mede gedeeld dat onze missive ter kennisneming in han den was gesteld der Raads-Commissie van Wetgeving, met verzoek van den inhoud daarvan nota te nemen en, zoo mogelijk rekening te houden met de in dat schrijven aangevoerde bezwaren. Over dit antwoord zijn de meeste onzer leden niet bizonder voldaan; zij verheugen zich echter over het feit eenig antwoord te hebben mogen ontvangen. Besloten werd af te wachten wat hieromtrent in de nieuwe Algemeene Politieverordening zal worden bepaald.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 90