Burger Weeshuis. In het College van Provisoren kwam in 1896 geene verandering, dat College was op 31 Dec. van dit jaar samengesteld als volgt: de heer A. J. Nijman, President. Ch. M. Henny, Vice-Pres. G. Lijsen, Secretaris. G. J. Garsen, 2e Secr. De betrekking van Rentmeester-Weesvader werd ver vuld door den heer J. B. Kobus en die van Weesmoe der door zijne echtgenoote mej. P. KobusLeopold. Het opzicht over landerijen enz. bleef opgedragen aan D. Walgemoed en over de gebouwen in de stad aan den Architect J. Uiterwijk. Op 1 Jannari 1896 werden in het Weeshuis verpleegd 4 kinderen. Buiten het Gesticht werden 8 kinderen verpleegd, waaronder een jongen zijne studie voortzet aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Deventer; een is Korporaal, in garnizoen te Breda; een is barbiersbe- diende te Arnhem, terwijl een als tuinmansleerling alhier werkzaam is. Gedurende het jaar werd aan 140, hetzij heele of halve weezen, onderstand verleend voor opvoeding en onderwijs. Voor 130 halve en 10 heele weezen werd voor on derwijs en opvoeding verstrekt f 7637,50 en aan de verpleegde weezen n 887,50 Samen f 8525,— Transporteere f 8525, Transport f 8525, Aan kleeding enz. werd nog voor deze laatsten uitgegeven 171,95s zoodat het totaal der uitgaven voor weezen buiten 't gesticht verpleegd bedraagt f 8696,95 s Twee der inwonende weezen ontvingen onderwijs op eene lagere school en tevens met 1 inwonende wees niet meer ter school gaande, privaat onderwijs. Aan den cursus in de nuttige handwerken namen deel 22 heele- en halve weezen. Eene boerenwoning werd gebouwd op het erve Leb bink onder Vorden; een huis in de Pelikaanstraat werd aangekocht en vernieuwd. De overige gebouwen en erven werden goed onderhouden. De gezondheidstoestand in het Gesticht was wederom zóó gunstig, dat ook in 1896 geen geneeskundige hulp noodig was. De rekening der Instelling, sloot over 1895, wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreft, met een batig saldo van f 9449,91. Gebroeders Bakkers Weeshuis. In het Bestuur dier Instelling kwam verandering door het overlijden van den Heer H. C. Hissink. In de vacature was op 31 Dec. 1896 nog niet voorzien. Tot secretaris werd benoemd de heer C. Stolp. Regenten zijn de Heeren P. Hasselo, Voorzitter. C. Stolp, Secretaris. M. Bransz, Penningmeester. 111

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 57