VII. Gymnasium. Het personeel aan deze inrichting verbonden, bestaat uit een Rectoreen Conrector11 leeraren en een Gym- nastiek-onderwijzer. De uitgaven voor het Gymnasium bedroegen ƒ21301,435 De ontvangsten aan schoolgelden f 4360, aan Rijkssubsidie 8347, Totaal 12707, De namen der leeraren, alsmede hunne jaarwedden, zijn op bladz. 10 hiervoren vermeld. Voor verdere bizonderheden refereeren wij ons aan het verslag door Heeren Curatoren uitgebracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. VIII. Kunsten en Wetenschappen. Teeken- beeldhouw- of bouwkundige scholen bestaan in deze Gemeente niet. Onder dit hoofdstuk is alleen melding te maken van de Muziekschool. Als Directeur staat aan het hoofd dezer school de Heer C. R. Holkamp, die in Maart 1896 als zoodanig werd benoemd. Nog twee leeraren zijn aan de school verbonden. De halfjaarlijksche cursus werd op 1 Maart 1896 geopend met 31 betalende leerlingen voor piano onder- wijs, 29 betalende voor viool onderwijs, een betalende voor violoncel onderwijs, en 20 leerlingen voor gratis onderwijs op verschillende instrumenten (behalve piano.) Op 1 September 1896 opende de halfjaarlijksche cursys met 34 betalende leerlingen voor piano, 32 be- 103 talende voor viool, een betalende voor violoncel; en 20 leerlingen voor gratis onderwijs. De Commissie was zeer tevreden over den gang van zaken in de school. De rekening over 1896 sloot in ontvangst en uit gaaf met f 5128,60s, terwijl de gemeentelijke subsidie bedroeg f 2694,49s. Ter bevordering van kunsten en wetenschappen zijn in deze Gemeente de navolgende vereenigingen gevestigd: Maatschappij ter bevordering der Toonkunst Pictura welke Vereeniging zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstel lingen van schilderstukken en teekeningen. ZanglnstOefening kweekt kennisSymphonia, zijnde deze vereenigingen ter bevordering van muziek en zang. Genootschap ter beoefening van natnurk. wetenschap penPhysicaen Kring voor wetenschappelijk onderhond. Nederl. Maatschappij van tuinbouw en plantkunde, (afd. Zutphen). Eene Vereeniging van garantenstelt zich ten doel alhier tooneelvoorstellingen en andere openbare verma kelijkheden te doen houden. Verder is alhier eene Af deeling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Daaraan zijn verbonden, even wel onder een afzonderlijk bestuur, eene Volksleesbibli otheek waarvan druk gebruik wordt gemaakten eene Volkszangschool, waarvan reeds onder VI van dit Hoofdstuk wordt gesproken. 102

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 53