90 Een lokaal der vroegere school B in de Waterstraat is afgestaan voor het practisch- en theoretisch gedeelte der oefeningen. In deze Gemeente zijn de volgende Scherpschutters- vereenigingen gevestigddie als zoodanig door den Koning zijn erkend, overeenkomstig het Kon. Besl. van 12 Mei 1867, (Stbl. No. 49). Neêrlands Koning, met 25 leden. St. Hubert, «15 Concordia, 25 Gelria, 43 De beide eerstgenoemde Vereenigingen hielden gere geld hunne oefeningen op de baan bij de „Laatste Stui ver" onder Gorssel. Door de leden der vereeniging „Concordia" werd niet geschotentengevolge van afwezigheid der leden. De oefeningen door de leden „Gelria" werden, wegens het sluiten der schietbaan bij het fort de Pol mede geregeld gehouden op de baan bij „de Laatste Stuiver." HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen 9i Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraren. Nederduitsch Hervormde Gemeente c Evangelisch Luthersche Gemeente Doopsgezinde Gemeente Gereformeerde Gemeente Roomsch Katholieke Ge meente Nederlandsch Israëlietische Gemeente Gemeente van Gedoopte Christenen In 1896 werden, voor zooveel bekend, geene legaten of schenkingen ten behoeve van kerkgenootschappen of Diaconiën in deze Gemeenteverleend. HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. I. Scholen voor lager onderwijs. Opgave van het getal der openbare en bijzondere scholen, voor elke soort afzonderlijk. Openbare scholen. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs 3 Bovendien voor een of meer vakken van meer uit gebreid lager onderwijs 3 Samen j j g 2 J I I 1 I 1 I 1 2 0 1 X 1 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 47