88 Het aantal hoofden of bestuurders van fabrieken en werkplaatsen, voorzien van eene gewaarmerkte arbeids lijst, bedroeg op 31 Dec. 1896: 179. Het aantal inspectiën van fabrieken en werkplaatsen, door de politie in 1896 verricht, was 138. Aangaande het Brandwezen wordt verwezen naar het hierachter gevoegd verslag (bijlage H). De kosten der brandweer hebben bedragen f 547,47s Die der politie f 16083,07. Persoonlijke diensten tot handhaving der openbare orde of in het algemeen belang, werden van de inwoners niet gevorderd. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der Gemeente in de lichting34 Ingeschreven in de Gemeente, waarnaar het aandeel is berekend^6 Ingelijfden bij de landmilitie3Q Ingelijfden bij de zeemilitie4 b. Schutterij Werkelijke sterkte der schutterij in de Gemeente Actief 273 Reserve248 Te zamen .521 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd273 89 Sterkte van den eersten ban der Schutterij. Actief Te zamen 388 Exercitiën werden door de leden der dienstdoende schutterij geregeld gehouden. Het Kader en de ie Kompagnie werden bewapend met geweren groot en klein kaliber, welke daartoe uit 's Rijks magazijnen werden verstrekt. Na afloop der zomeroefeningen werden deze geweren verwisseld en in het magazijn der schutterij opgelegd. In het corps officieren hadden de volgende mutatiën plaats Mr. PI. VAN Loghem de Josselin de Jong, ieLuit., werd benoemd tot Kapitein, en de Heeren W. Mulder en Mr. J. H. Lugt, 2e Luit., tot ien Luit. Aan laatstgenoemden werd, wegens vertrek, eervol ontslag verleend. Aan den heer D. Croese, ie Luit. kwartiermeester, met den personeelen rang van Kapitein, werd machti- ging verleend om het cijfer van het hem vroeger toe gekend eereteeken te verwisselen tegen een hooger. Aan de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, in den afgeloopen winter alhier gehoudennamen gemid deld 30 jongelieden deel, waarvan 2 leerlingen der Hoogere Burgerschool waren en 1 leerling van het Gymnasium was. De oefeningen werden geregeld en met veel lust bij gewoond; aan allen, die daarvoor in de termen vielen, kon een getuigschrift worden uitgereikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 46