8o i Ass. Huismeester, i Opzichter en 30 Oppassers; en in de vrouwenafdeeling1 Huismeesteres, 1 Opzicli- teres; een 2de Opzichteres, en 1 Buitengewone Opzich- teres benevens 31 Oppasseressen. Geneeskundige Dienst. Tengevolge van het vertrek van den 3clen Geneesheer Dr. L. S. Meijer naar Deventer, werd deze betrekking den 3den Februari '96 aanvaard door den Heer A. J. M. le Nobel, Arts te Bloemendaal. Gezondheidstoestand De gezondheidstoestand was wederom zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geeste lijken van de verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken. In het krankzinnigengesticht woonden de lijdersdaar toe door de geneesheeren als geschikt aangewezende godsdienstoefeningen bij; 't zij in de kerk in het Gesticht 'tzij in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden geestelijken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. Geldmiddelen. De inkomsten en uitgaven van het O. N. Gasthuis geven dit jaar tot geen bijzondere vermelding aanleiding. Meubilair. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en behoorlijk aangevuld en vernieuwd. 81 Badhuis. Moesten wij een vorig jaar een achteruitgang der badgelden constateeren1896 bracht eveneens een grooten terugslag. Van 2539,16 in 1895 daalden de ontvangsten in 1896 tot f 2283,03. Het aantal baden bedroeg in 1896 13761, te^en 15202 in 1895. Gebouwenc.a. Behalve het gewone onderhoud der gebouwen hebben de buitengewone werken zich bepaald tot overbrenging van de aardappelen-schilkamer uit de mannenafdeeling naar een lokaal bij de werkplaatsenen het inrichten dier voormalige schilkamer tot waschkamer, met wa terleiding en basculeerende waschkommen voor de ver pleegden der 4de klasse. I11 den tuin der mannenafdeeling, hoogere klassen, werd een privaat met luchtportaal uitgebouwd. Het voormalige dagverblijf van den 2<ïen geneesheer werd bestemd en ingericht tot verbandkamer. In de vrouwen afdeeling werd een aanvang gemaakt met het vervangen der tegel- en steenen vloeren in vestibule en gangen, door zoogenaamd marmergraniet. De oude lichtramen met houten horden aan de be neden single-rooms dier afdeeling, werden uitgebroken, en daarvoor nieuwe lichtkozijnen met beweegbare licht ramen, bezet met zwaar spiegelglasin de plaats gesteld, waardoor deze vertrekken aanmerkelijk aan verlichting en luchtverversching wonnen. De voormalige sectiekamer werd ingericht tot wa-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 42