Evenzoo werden gratis aan verschillende zieken ver strekt 68 K.G. ijs. In het Ziekenhuis gebruikte men 1225 K.G. en in het Krankzinnigengesticht 51 K.G. Aan particulieren werden 4809 K.G. verkocht, zoodat in het geheel 6153 K.G. ijs afgeleverd zijn. Bestuur. In den loop van het jaar werd de Heer J. E. DE VOOGT G.Nzn., die wegens drukke werkzaamheden be dankte als Provisor, vervangen door den Heer Mr. M. Rom Colthoff. De Heer Mr. J. L. A. Stolk, die volgens den bestaanden rooster aan de beurt van aftre den was, werd door den Gemeenteraad opnieuw benoemd. Ambtenaren en verder Personeel. Door Mejuffrouw J. Kobus, Huismeesteres van het Ziekenhuis, werd ontslag gevraagd uit hare betrekking, hetwelk haar eervol werd verleend. Begin November werd zij vervangen door Mejuffrouw M. ENSEMEIER, gediplomeerd Hoofdverpleegster in het Kinder-Zieken- huis te Rotterdam. Op uit. December 1896 bestond het personeel van het Ziekenhuis uit: 6 verpleegsters, 1 verpleger, 1 keuken- en 1 werkmeid. Aan den hoofdverpleger en de hoofdverpleegster in het Lazareth G. OLTHOFF en echtgenoote, werd op hun verzoek met 1 November j.l. eervol ontslag verleend uit hunne betrekking. Zij werden niet door anderen vervangen. Voor het onderhoud der tuinen werd door een vasten arbeider zorg gedragen. 79 Krankzinnigengesticht. Den 1 Juli j.l. werd aan den boekhouder J. B. HüL- SCHER, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag uit zijne betrekking verleend, en deze vervangen door den xsten klerk A. J. Jalink. In diens plaats werd benoemd w. C. D. Koningsveld Jr. uit Amsterdam, die begin October die betrekking aanvaardde. Met 1 April A. P. werd de klerk VV. Landewekrt benoemd als inwonend klerk in het Gesticht „Meer-en Berg" te Sandpoort; sinds zijn vertrek wordt deze be trekking waargenomen door P. H. J. ARENTZEN. Ook verlieten met 1 Juli j.l. de portier C. H. Mellee en echtgenoote (die opgenomen werden in het Bornhof alhier) hunne betrekking en werden den lijden d. a v vervangen door VV. v. SAVOOIJEN en echtgenoote. Als vroeger bestond het inwonend personeel uit 1 machinist, 1 smidsknecht, 2 bakkers, 1 kantoorknecht, 1 magazijnknecht tevens hulpkok, 1 portier, 2 keuken meiden, 3 werkmeiden, 3 linnenmeiden, 1 naaister, 1 nachtwacht, terwijl op de bleekerij, de bleeker en zijne vrouw benevens een knecht geregeld werkzaam waren. Voorts waren de volgende uitwonende werklieden geregeld aanwezig: 1 assistent-machinist, 1 wever, 3 kleermakers, 2 schoen makers, 2 behangers, 2 timmerlieden, 2 metselaars, 1 kok, 5 ververs en 2 tuinlieden; terwijl een groot ge deelte van het jaar 2 witters en 1 noodhulp verver dienst deden. In de stoomwasscherij werkten geregeld 7 waschvrouwen. In de mannen afdeeling zijn geplaatst: 1 Huismeester, 7§

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 41