7 4 Openbare verlichting. Dienaangaande wordt verwezen naar het hierachter gevoegde verslag over de Gasfabriek. Brandbluschmiddelen. Het materieel werd met zorg onderhouden en ver keert in goeden toestand. (Zie verder het verslag van de Brandweer hierachter gevoegd.) De kosten van onderhoud hebben bedragen f 474,22 s. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie, a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging wordt uitvoerig vermeld wat, ook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het hierachter opgenomen verslag over de Waterleiding. b. Heerschende ziekten. In 1896 kwamen voor 48 gevallen van Mazelen, 2 gevallen van Diphtheritis en 1 geval van Febris Ty- phoidea. Gevallen van Cholera zijn in deze gemeente niet voorgekomen. 75 In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsen, n.l. eene Algemeene Begraafplaats, aan den Warnsveld- schen weg en eene Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vier- akkerweg. De eerste is in twee hoofdafdeelingen verdeeld, waar van de eene bestemd is voor Protestanten, de andere voor Roomsch-Katholieken. Hike hoofdafdeeling is ver deeld in vier klassen. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de beide begraafplaatsen ter aarde besteld Op de algemeene begraafplaats, afdeeling Protestanten jog Roomsch-Katholieken 74 Op de begraafplaats voor Israëlieten 9 Beide begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoefte. De eigendom der begraafplaats voor Israëlieten is aan het Isr. Kerkbestuur overgedragen. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door Provisoren van het Oude en Nieuwe 391

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 39