7 2 belangrijke uitgaven vereischte. De vijvers werden ge regeld schoongemaakten van onkruid gezuiverd. Door den voortdurend tamelijk hoogen waterstand op den IJsselwas er den geheelen zomer voldoende water in de vijvers, hetgeen tot verfraaiing van het park zeer veel bijdroeg. De grasvelden werden geregeld met de machine of de zeis gemaaidde kanten der gazons af gestoken of geknipt met de schaar, de bloem- en hees tervakken geregeld schoongemaakt, de paden geschoffeld en opgeharkt en het doode hout uit de boomen in het Coenenspark en Engelsche Kerkhof uitgehakt. Ook in de Berkelwandeling ontstonden door den hoogen water stand nog al enkele gaten die met puin en klei weer werden dichtgemaakt. Het is evenwel te voorzien dat zulks met hoogen waterstand meer zal gebeuren, daar door de verhooging van het linker Berkelboord het water het eerst een weg zoekt over den wandelweg, terwijl het vroeger eerst over het linker Berkelboord liep, zoo dat men wel zal moeten overgaan tot geheele ophooging van de Wandeling. Langs de Nieuwstad en den Deven- terweg werd het steile talud afgegraven en onder eene flauwe helling gelegd. In den aanleg van het stationsplein werd eene ver andering gebracht, en een heestervak aangeplant. Behalve de verschillende inboetingen in de plantsoenen, werden no§f geplant 126 stuks lindeboomen (Tilea Dasistila of krimiinde) in 2 rijen langs den verbreeden Warnsveldschen weg benevens een doornenhaag; bij inschrijving werd een en ander geleverd door W. C. Boer te Boskoop; de weg heeft daardoor en door de verbreeding en door de beplanting een veel schooner aanzien gekregen. 7 3 Voor aanplanting in den Hoogen Muizerswaard wer den aangekocht 60 peppelenpooten. Eenige van de jonge zelf gekweekte peppels werden voor het eerst uit- geplant in het Zwanenvlot; voor aankweek werden eeni ge honderden stekken geplant in de kweekerijzoodat op t oogenblik ongeveer 1000 jonge boompjes voor radig zijn, en in het vervolg voor aanplanting van pep pels geen poten meer behoeven te worden aangekocht. Er werden dit jaar uit de kweekerij naar verschillende plaatsen verplant ongeveer 300 boomensier- en struik heesters en ruim 100 conifeeren en andere gewassen, ongeveer 8000 voorjaarsbloemen en ruim 4000 zomer bloemen en vaste planten. De kosten hebben bedragen, voor onderhoud ƒ3898,72 Voor aanleê53,95- Begraafplaatsen. De Begraafplaatsen werden met de meeste zorg on derhouden, en verkeeren in een goeden toestand. De jonge boomen en heesters werden gesnoeid, enkele peppelenboomen gehakt en verkocht en drie conifeeren- vakken uitgedund en de uitkomende planten afzonderlijk op een vak geplant; het verplante hield zich zeer goed, maar door de droogte in den voorzomer moest geregeld worden gegoten. De grasvelden werden geregeld afge maaid, de kanten afgestoken, de paden opgeharkt, de graven schoongemaakt en de grachten schoongemaakt en gespuid. De kosten hebben bedragen 959,13s De Israëlietische begraafplaats werd dit jaar aan het Israëlitische kerkbestuur in eigendom afgestaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 38