68 No. 3. De IJsselbrug. 4. De draaibrug over de Noorderhaven. 5. De Oostveensche brug. 6. De brug in den Coehoornsingel. 7. Brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat. r> 8. naar het volksbadhuis. 9- 11 n 11 bij de Spittaalstraat. 11 IO- n 11 beek in den Emmerikschen weg. 11. Brug of duiker in den Buitensingel. 12 en 13. De groote en kleine brug over de Hel- bergsche beek. 14. De Klapbrug in het Hoornwerk. 15. Brug over de Berkel bij de Gasfabriek. 16. De Marschpoortbrug. 17. Brug over de Berkel bij de Barlheze. 18. De Diezerbrug. 19. De Berkelbogen. 20. De Manebrug. „21. De Brug over de binnengracht bij de Laarstraat. 11 22- 11 11 ,-> tusschen den Boompjes- wal en de Polsbroek. v> 23- 11 v bij de Spittaalstraat. De in 1895 aanbesteede vernieuwing der bruggen over de Hoofdgracht aan het einde van de Spittaal- en de Laarstraat werd geheel voltooid opgeleverd. De toestand van de Manebrug over de Binnengracht, op de gemeentebegrooting voorgedragen voor eene be langrijke herstelling, was zoodanig, dat tot een geheele vernieuwing moest worden overgegaan. Deze bestond in het bouwen van twee nieuwe landhoofden, terwijl voor den bovenbouw kon worden gebruikt het overgebleven 69 materiaal van de weggebroken inundatiebrug in den Warnsveldschen weg. Het verdient vermelding, dat bij die brug in 1884 voor het eerst een gegolfd ijzeren bovendek met beton- vulling en bestrating is toegepast, en dat na een twaalf- jarig gebruik, bijna zonder onderhoud, die ijzeren be dekking in volkomen goeden staat werd bevonden, zoodat deze, na opnieuw geteerd te zijn, voor de Mane brug weder kon worden gebruikt. Sedert 18S4 werd die constructie bij de vernieuwing van 7 bruggenallen voor druk verkeer, toegepast; bij voortduring blijkt het onderhoud zeer geringe kosten te veroorzaken. Het in 1892 vernieuwde eikenbovendek der IJsselbrug toont belangrijke slijting. Herstelling zal spoedig ge schieden, waartoe reeds bij de begrooting voor 1897 een som werd toegestaan. Het onderhoud der IJsselbrug kostte f 1379,9s5. Van de ophaalbrug bij het Hoornwerk vorderde het val eene belangrijke herstelling. De overige bruggen werden naar behooren onderhou den en verkeeren in voldoenden toestand. De Oostveensche brug, de Kroningsbrug en de Die zerbrug vorderen herstelling. Met den eigenaar van het perceel op den hoek der 1 olsbroek en Laarstraat, Leemhorstwerd eene overeen komst aangegaan, waardoor de reeds sedert jaren ge- wenschte verbreeding dier brug mogelijk wordt. Op den door Leemhorst afgestanen grond werd van wege de Gemeente een keermuur gebouwd, die bij

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 36