64 achter de bleekerij van Reinders in de monding van de Lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. De 5 duikers tot afwatering van de bleekerij van Lenderink en van de grachten om de begraafplaats. De nieuwe duiker achter de mestbergplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg de SpittaalstraatPolsbroek, en Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg in gemeenschap met dat van Henny c.s. De stuw in het riool achter het Gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuw- stad. De stuw- of keersluis in den mond der beneden- Berkel (in de Oude Haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche en Vierakkersche laken. De schotbalken voor den Emperduiker. Op den I9den December ontstond bij zeer sterken stroom, door een losgeraakt vlot van het Berkelwater- schap, eenige schade aan de stuw bij de Nieuwstad. De ijzeren schuif en de stalen vijzelschroef werden ver vormd waardoor de werking van die schuif werd be lemmerd. Herstelling daarvan kan eerst bij gunstig weer geschieden. Het onderhoud bestond hoofdzakelijk in het gang baar houden der windwerken en afsluitingen, het dicht- 65 houden der schuiven en afsluitingen en breeuwen en teeren daarvan. De onderhoudskosten hebben bedragen f 854,18. In de afwatering van de bleekerij en van de lande rijen ten noorden van den Warnsveldschen weg en van de gracht bij de begraafplaats werd (zooals reeds onder Gemeentegronden en landerijen vermeld is) eene geheele wijziging en verbetering gebracht. Die afwate ring geschiedde voor een gedeelte door een duiker in den Warnsveldschen weg op de Varkensweide. Aangezien door de verbreeding van den weg nood zakelijk eene verlenging en herstelling van dien duiker moest plaats vindenkon voor ongeveer dezelfde kosten op andere wijze in die afwatering worden voorzien waardoor tevens de afvoer van dit water door de Var kensweide kwam te vervallen, en alzoo in de exploita tie van dit terrein bezuiden den Warnsveldschen weg meer vrijheid werd verkregen. De daartoe uitgevoerde werken bestonden in het maken van een dam door een Berkelsprank, in het leggen van vijf kleine duikers en het herstellen en ver beteren van een aanwezigen duiker in den Warns veldschen weg bij de Begraafplaats en het aanbrengen van de noodige afsluitingen tegen hoog buitenwater. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende werken. De waterhoogten werden geregeld waargenomen en zijn vermeld op den hierbij gevoegden staat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 34