62 Vanwege het Departement van Koloniën werd de kazerne „Latijnsche school" geheel verbouwd. Vanwege de gemeente werd een nieuwe veestal en nieuw machinegebouwtje gesticht en het gebouw der boterhal geheel gerestaureerd. Wegen en voetpaden. De weg naar Warnsveld, van de brug over de bui tengracht tot de grens, werd over de geheele lengte van 415M' geheel verbeterd, bestaande in het ega- liseeren en verbreedentot eene breedte van ongeveer 13.M', het opnieuw bestraten, en het stellen eener nieuwe beplanting ter wederzijden. Het oude wachthuis en de oude muren langs den weg werden afgebroken. De aanwezige trambaan werd eveneens opnieuw ge richt. Een gedeelte der daar aanwezige sluiskolk werd aan geplempt en aldaar een stortplaats met afrit gemaakt. De benoodigde grond tot verbreeding, tot een hoeveel heid van ruim 5000 M3, werd afgegraven van de be staande linie van Hooff benoorden dien weg. Door den hoogen waterstand werden de taluds en de grindlaag van den Emmerikschen weg vrij belang rijk beschadigd. Langs dien weg werd eene nieuwe afregeling gesteld. De wegen werden met zorg onderhouden en verkee- ren over het algemeen in goeden toestand. Het bestrate gedeelte van den Emmerikschen weg eischt echter wel eenige verbetering. Langs den Tadamasingel en den Emmerikschen weg bij de nieuwe woningen, werd het terrein opgehoogd en 63 en van bestrate voetpaden en rioleering voorzien. Langs het stationsplein werd een nieuw voetpad op gehoogd en geëgaliseerd. De kosten aan een en ander besteed hebben be dragen Buitengewone kosten voor aanleg en verbetering/5571,- Voor onderhoud 7n Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Daartoe behooren: De Öude IJssel en de Voorstondensche beek, De Hoendernesterbeek, De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de laken buiten de voormalige Laar- Spittaal- en Nieuwstadspoortenvoorzooverre deze niet langs particuliere eigendommen strekken. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De beek langs de Varkensweide. Sluizen en Stuwen. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De Sluis in de Lage Waarden. De sluis op de Marsch in de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade lanms den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje en de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkel wandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Berkel n j~jy>

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 33