do i in de Donkeresteeg. i Laarstraat. I Melatensteeg. i Diezerstraat. i Barlheze. De verschillende pompen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. De pomp in de Barlheze werd weggeruimd. Het onderhoud der pompen werd opnieuw aanbesteed voor f 273,per jaar. De onderhoudskosten hebben bedragen f 357,29 s. Straten, Pleinen en Riolen. In verband met de bebouwing van een terrein langs den Graaf Otto Singel bij de Groensteeg werd aldaar eene nieuwe bestrating gelegd en een gedeelte van de Groensteeg opgehoogd en verlegd. De oprit naar de IJsselbrug en een gedeelte van de IJsselkade werd opnieuw bestraat. Tengevolge van den verkoop van grond aan H. W. Driessen c s., aan den Martinetsingel, werd het voetpad verlegd en opnieuw bestraat. In de Rosmolenstraat werd langs de kazerne eene bestrating gelegd. Op den Coehoornsingel werden langs de nieuw ge bouwde woningen nieuwe bestrate voetpaden gelegd. De Manestraat werd voor een gedeelte opgehoogd en opnieuw bestraat. In de Spoorstraat, de Kuiperstraat, Boompjeswal Noorderhaven en op verschillende andere plaatsen wer- 61 den belangrijke herstellingen verricht te zamen over eene oppervlakte van 6870.ML Daarenboven werden ten koste van de gasfabriek en waterleiding ruim 2360ML opgebroken en opnieuw bestraat. Voor het veranderen en verleggen van eenen telegraaf kabel van het Station naar het nieuwe postkantoor werd eene lengte van 630 M1 opgebroken en bestraat ten koste van het Rijk. 1 ot verbetering van den waterafvoer werden eenige riolen en straatsyphons gelegd in den Emmerikschen weg bij de nieuwe woningen van Bilderbeek, in den Coehoornsingel en in de Groensteeg. De benoodigde straatsteen werd na gehouden inschrij ving geleverd door J. Terwindt te Westervoort. De keien door M. Dufrasne te Luik. De onderhoudskosten hebben bedragen f 5530, Gedurende het jaar 1896 werden 196 aanvragen of kennisgevingen voor bouwen of veranderen van werken aan of in den openbaren weg behandeld. 29 perceelen werden afgebroken en door 12 nieuwe woningen vervangen. 43 geheel nieuwe woningen werden gebouwd (waar onder 21 voor de David Evekinkstichting aan den Ta- damasingel). Daarenboven werd op het Oude Wand een nieuwe zeepfabriek gebouwd. Op den hoek van den Paar- denwal werd een nieuw 'lokaal voor de Christelijke Jongelingsvereeniging gesticht. Een groot gebouw voor logement en stalling van Philips aan de Havenstraat werd gebouwd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 32