56 Het uurwerk op den Nieuwstadstoren verkeert in onherstelbaren toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen f 52,57. Gebouwen bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de navolgende: 1. De bewaarschool op den Paardenwal. 2. De bewaarschool in de Hoven, met onderwijzers woning. 3. School A aan het Oude Wand. 4- B/C aan de Gasthuisstraat. 5- D in de Waterstraat, E in de Polsbroek. F in de Hoven. G op den Paardenwal met de daarbij be- hoorende onderwijzerswoning. H bij de Ruïne. 10. I aan den Tadamasingel. 11De Gymnastiekschool aan het Broederenkerk plein. 12. De lokalen voor de Rijksnormaallessen. Middelbaar Onderwijs. 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool met de portierswoning in de Waterstraat. Hooger Onderwijs. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende cla vigerswoning. De in 1895 aanbesteede verbouwing van school G 57 werd op den bepaalden tijd, en na het afwerken van de onderhoudswerken, opnieuw in orde opgeleverd, en de school daarna in gebruik gesteld. Het meubilair werd bijna geheel vernieuwd. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden. Aan den herhaaldelijk uitgesproken wensch tot ver grooting der H. B. School kon in dit jaar worden voldaan. Van de vijf aangrenzende ontruimde lokalen der vroegere school B, eenigen tijd gebruikt voor school G, werden drie gevoegd bij de H. B. School, ter verkrijging van een lokaal voor het onderwijs in de plant- en dierkunde, een nieuwe docentenkamer, en een werkkamer voor den amanuensis. De beide overige lokalen werden ter beschikking ge steld voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel. De vloeren boven den kelder werden aan de onder zijde geplafoneerd. De docentenkamer werd behangen en de overige nieuwe lokalen en het meubilair zooveel noodig geverfd. De uitgaven voor het onderhoudwaaronder het ver richten van eenig verfwerkhet schoonhoudenwitten verwarming der lokalen en het meubilair der verschil lende gebouwen hebben bedragen Voor de bewaarscholen 519,11 scholen lager onderwijs 5746,87 gymnastiekschool 226,11 school voor middelbaar onderwijs 1900, r> V. V hooger 417,— Verbouwing school G, laatste termijn 895, Sedert de vaststelling der wet van 1878 werden drie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 30