54 Tot bekoming van meer licht en betere ventilatie werd ook de zolder met kinderbalken weggenomen. De bekapping werd hersteld en van een nieuwe bedek king met leien voorziende hoofdgebinten werden her steld en voor het meerendeel met nieuwe karbeelen voorzien. De gevels werden van de cementlaag ontdaan, de lichtkozijnen voor een gedeelte verplaatst, die in den voorgevel gewijzigd, de beschadigde metselwerken vernieuwden de voorgevel weder in den oorspronke- lijken toestand opgemetseld. De vroegere gevangeniskeuken werd als waag inge richt en bijna geheel vernieuwd. Boven de zolderbalklaag werden aan beide zijden nieuwe dakvensters aangebracht. De kosten van een en ander hebben bedragen f 14236,78. In het gemeentehuis werd de vroegere secretarie tot secretariskamer ingericht en de secretariskamer tot com missie- en wachtkamer, en deze beide kamers, als ook de trouwkamer, opnieuw geverfd en behangen. De leien dakbedekking en de goten boven het voor gebouw werden vernieuwd. Door de firma Cuijpers en Co. te Roermond werd een stel gipsen afgietsels geleverd van de zandsteenen ornamenten aan den voorgevel. De kosten van een en ander hebben bedragen: van de verbouwing van het gemeentehuis en nieuw meubiIairf 1840,- aan het gewoon onderhoud I220 55 Langs den Graaf Otto Singel en bij de Manebrug werden de spoelingen vernieuwd. Voor de Botermarkt werden verschillende tafels met schragen vernieuwd. In het wachtlokaal van het politiebureau werd de vloer vernieuwd. De urinoirs in de Brugstraat en op den Boompjes- wal werden van waterleiding voorzien. Een gedeelte der vroegere cipierswoning achter het gemeentehuis werd tot magazijn ingericht voor de schutterij. De gevels van de Naai- en Breisc/iool werden geverfd. Op den hoek van den Graaf Otto Singel en de Groensteeg werd een nieuw machinegebouw met pomp- kelder gesticht voor de bemaling der laag gelegen ter reinen, uitwaterende op de Binnengracht. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De kosten daaraan besteed (met inbegrip van een bedrag van /2085,58s voor het nieuwe machinegebouw) hebben bedragen f 4514, Torens. De Wijnhuistoren. De Nieuwstadstoren. De bliksemafleiders werden onderzocht en in orde bevonden. Het steenhouwwerk aan den Wijnhuistoren cischt herstelling, waartoe een post werd gebracht op de be grooting voor 1897.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 29