52 Langs den Buitensingel werd nog een gedeelte oude vestinggracht door afgraving van hooge ruggen aange plempt en op de Marsch een verlaten drinkkolk aan gevuld. B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. 1Gemeentehuis. 2. Woning van den concierge van het gemeentehuis aan het Kerkplein. 3. Militiezaal met het lokaal voor publieke verkoopin- gen en verpachtingen en de daarbij behoorende woning van den bode aan het Kerkplein. 4. De boterhal met bijbehoorend waaggebouw. 5. De Vischmarkt. 6. De Veemarkt aan de Havenstraat. 7. Het voormalige Wijnhuis, waarin beneden het bu reau van politie met de wachtkamers en de arres tantenlokalen en op de verdieping de lokalen van het oud archief. 8. de Waag onder den Wijnhuistoren. 9. de Politiewacht in de Hoven. 10. de Politiewacht aan den Deventerweg. 11. de negen bergplaatsen voor brandbluschmateriaal als een in de Hoven twee aan het Broederen Kerkplein een bij de Groote Kerk een op de Nieuwstad, een op den Graaf Otto Singel twee op den Paardenwal S3 een aan de Havenstraaten vijf bergplaatsen voor brandladders, als een bij de Groote Kerk een op den Boompjeswal een bij de Vischmarkt, een in de Baggeroorden een in de Hoven. 12. de bergplaats voor petroleumbij de Noorderhaven. 13. de stadstimmervvinkel en het magazijn, met de bij- behoorende woning voor den opzichter, aan het Kerkplein. 14. de bergloods aan den houtwal. 15. de bergloods aan den Vliegendijk. 16. het machinegebouw aan de Groensteeg. 17. de lokalen in gebruik bij de naai- en breischool op den Paardenwal. 18. de lokalen in gebruik voor het magazijn der schut terij 19. de lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 20. de ruïne over de Berkel. 21. 6 publicatieborden. 22. twee openbare privaten. 23. 26 urinoirs op diverse plaatsen. 24. 27 watertrappen en spoelingen. De sedert lang besproken en gewenschte restauratie der boterhal kwam dit jaar in uitvoering. Volgens den uitgesproken wensch werd het gebouw zooveel mogelijk in den oorspronkelijken toestand te ruggebracht; alle bijgebouwen, ingebouwde lokalende gevangenishokken en slaapzalen op den zolder werden weggebroken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 28