48 de Rosmolensteeg en op het Rijkenhage, vergroot en gerestaureerd van wege dat Departement, werden door de koloniale reserve in gebruik genomen. De voormalige militaire ziekenstal werd in gebruik afgestaan aan de Commissie voor de Werkschool. Het inrichten van dien stal tot werkschool werd door de Commissie van die school uitgevoerd. Wegens den vermeerderden aanvoer van vee op de markt, ontstond groote behoefte aan meerdere stalruim- te. Dientengevolge werd op een daartoe strekkend verzoek van den pachter, ondersteund door een groot aantal belanghebbende verkoopers, door den Gemeente raad besloten tot het vergrooten der stalruimte door het bijbouwen van een tweeden stal voor 76 runderen. Op den i6den Juni 1896 werd die stal met bijbehoo- rende werken, bestrating en rioleering, aanbesteed voor f 6367,— en op den in het bestek bepaalden tijd, voor het gebruik gereedopgeleverd. In den stal werd gas- en waterleiding aangebracht. De woning en de aanwezige stal bij de Veemarkt werden geverfd. Wegens het toenemend gebruik van de zweminrich ting bovenstrooms op de rivier de IJssel werden 2 bad kamers veranderd in vijf nieuwe kleedkamers. De vloerliggers, vloeren en badkuipen vereischten belangrijke herstelling. Eenige drijftonnen werden vernieuwd. Langs het zwembassin voor de kostelooze badplaats aan den Graaf Otto Singel werd eene nieuwe voetschoei- ing aangebracht. In de woning op het Oude Wand werden de ramen 49 in den achtergevel der bovenverdieping vernieuwd en die gevel, benevens een kamer, geverfd. In die woning werd de waterleiding aangebracht. De kosten van een en ander hebben bedragen ƒ2250,91 Gemeentegronden en Landerijen. Aan R. Wigman werd verkocht een perceel grond get. kad. sectie C No. 503, vroeger in huur bij Dijkman aan den Buitensingel. Aan Bilderbeek werd een gedeelte der voormalige vestinggracht langs de Lunetten van het Wambuis, kad. sectie C ged. No. 613 en 614 groot 1080 c.A., verkocht als bouwterrein. Aan H. W. Driessen en Mej11. Schultz werd een strook grond verkocht langs den Martinet-Singeltot vergroo ting van den tuin achter hun perceel hoek 'sGravenhof. Aan de David Evekinkstichting werd verkocht eene oppervlakte grond en water groot 1875 c.A., langs den Tadamasingel, tusschen de bestaande woningen der David Evekinkstichting en school I, voor het stichten van 21 arbeiderswoningen. Aan den Buitensingel werd een terrein groot 482 c.A., bij de kazerne der Marechaussee, in vijfperceelen, bij inschrijving, ten verkoop aangeboden. Hiervan werden twee perceelen, groot 192 c.A, verkocht aan M. Brus en G. J. Nooij voor 640.— Aan de firma Ketjen en van Roekei werd verkocht eene oppervlakte grond en water bij hare houtkooperij aan den Emmerikschen weg, groot 657 c.A, voor 1250, Aan H. Langenberg werd een perceel bouwterrein,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 26