genomen kort voor de verbouwing er van tot kazerne der koloniale reserve. Geschenk van heeren Provisoren van het Burger weeshuis. Twee houten kistjes, bevattende ieder vier ge droogde steenen. In elk dezer zijn gaten, daar in geslagen door ijskegels, welke 25 Juli 1894 's namiddags bij een hagelbui neervielen, toen deze steenen nog versch gevormd op de steenfa briek van den heer Jhr. H. A. D. Coenen stonden. Geschenk van genoemden heer. Zilveren bodenbus, bevestigd op een zijden lint (18de eeuw). Geschonden. Fragment eener middeleeuwsche dakgoot van Bam berger steengevonden tusschen het dak der boterhal en dat van het gemeentehuis, tijdens de restauratie van eerstgenoemd gebouw in 1896. De nummers 3 en 4 zijn overgebracht van het gemeentehuis. „Afbeelding van de Begraaf Plaatz (der Van der Capellens) met den Voorhoff en het Gorsselse Veld," enz. T. Wittenberg del., D4 Veelwaard sculps. 1788. Portret van den Zutphenschen predikant Johannes Florentius Martinet, geb. te Deurne 12 Juli 1729, overl. te Amsterdam 4 Aug. 1795. Borstb. rechts, 8°, silhouet, geteekend met O. I. inkt, waaronder een 4-regelig vers. In lijst en achter glas. Photographie van een gedeelte der kazerne „La- tijnsche School" aan de zijde der Rosmolensteeg. 3i 8. Alsvoren van den gevel der kazerne „Latijnsche School" aan de zijde der Rozegracht. 9. „De Wijnhuistoren Hoofdwacht en Stadswaag te Zutphen." Teekening in O. I. inkt (door H. Spies 10. De voormalige watermolens in de Berkel a/d west zijde der stad. Aquarel (door J. C. Th. Gro- neman 11Plattegrond van Zutphen. UitCivitates orbis terrarum. Coloniae, Braun en Hogenberg, 1572 1618, deel IV. 12. Gezicht op Zutphen langs den IJssel. Uit: Joh. Peeters, Thooneel der Steden en de Sterckten van 't Vereenight Nederlandtenz. Gheteekent door Jo. Peeters ende ghemaeckt met sterck waeter door G. Bouttats tot Antwerpen (omstreeks 1675)", kl. fok, oblong. De nummers 512 zijn een geschenk van den heer H. J. H. Groneman. 13. Looden zegelstempel (15de eeuw.) Geschonden. 14. Een uit tufsteen gehouwen kattekopje, waarschijn lijk als schildhouder gediend hebbende. De nummers 13 en 14 werden gevonden in de kazerne „Latijnsche School" tijdens de restauratie van dit gebouw in 1896. 15. Photographie van de Berkelbogen in 1890. 16. Alsvoren van den voorgevel der boterhal, voor stellende een fragment van diens oorspronkelijken toestanddat bij de restauratie van dezen gevel (in 1896) aan het licht kwam.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 17