Met het catalogiseeren der boekenuitmakende de bibliotheek der Gemeente, werd geregeld voortgegaan. Van den catalogus der voorwerpen, aanwezig in het oud-archief, werden zes exemplaren verkocht. In het archief der Groote Kerk alhier werden een 23-tal stadsrekeningen uit de 16de eeuw gevonden, welke door heeren Kerkvoogden der Herv. Gemeente aan het oud-archief in eigendom werden afgestaan. Het oud-archief had in 1896 de volgende aanwinsten: 1. De bovengenoemde stadsrekeningen. 2. Van het bestuur der Sint Anthonie Kleine Broe derschap werd in bruikleen ontvangen Het geheele oud-archief dier Broederschap. De bibliotheek werd dit jaar verrijkt met 1. De in dit jaar verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. Geschenk dier Akademie. 2. Verslag van den toestand der Gemeente Zutphen over 1895. 3. Afl. 45 v/h Bouwkundig Weekblad, jaarg. 1895. [Hierin komt eene korte beschrijving voor van de restauratie der St. Walburgskerkwaarbij eene afbeelding is gevoegd v/h gerestaureerde Noorder hoofdportaal dier kerk.] 4- Mededeelingen en Berichten der Geld. Overijss. Mü van Landbouw, over 1896. Geschenk dier Maatschappij. 5- Overijsselsche Almanak voor Oudheid en Letteren, jaarg. 1852. 6, Een exemplaar der Nieuwe Zutphensche Courant van 29 W oensdag 20 Mei 1896, waarin eene mededeeling voorkomt over de aanwinsten van ons archief in het. begin van 1896. De nummers 5 en 6 zijn een geschenk van den heer H. J. H. Groneman. Eene portefeuille, waarin familiepapieren betreffende het geslacht Weiter, alsmede een verslag van P. Welter over de bewegingen en verrichtingen van het 2de bat. der 13de Afd. Infanterie gedurende den Tiendaagschen Veldtocht in Augustus 1831. Geschenk van den heer H. Scharrenberg te Ant werpen. Programma en feestgids voor den Nationalen Ke- gelwedstijd te Zutphen, in de Buiten-Societeit, op 18, 19 en 20 Juli 1896. [Exemplaar in prachtband en verguld op snee gelijk er één aan den Eerevoorzitter van dezen wedstrijd is aangeboden.] Geschenk van den heer C. H. F. Wöhrmann. De Cameraars-Rekeningen van Deventer, uitgege ven door Dr. J. de Hullu, deel IV, xste stuk, l373 1374- Geschenk van het Gemeentebestuur van Deventer. De in dit jaar verschenen afl. van het Woorden boek der Nederl. Taal. Hansische Geschichtsblatterjaarg. 1896. De Geldersche Volks-Almanak, jaarg. 1896. :t museum had in 1896 de volgende aanwinsten: Photographie van het Burgerweeshuis (voorfront), 28

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 16