WATERLEIDING. Personeel. Wegens vertrek naar Dordrecht werd den Directeur H. R. DE Breuk met i October eervol ontslag ver leend, en bij Raadsbesluit van den 5den October in zijne plaats tot Directeur der Waterleiding benoemd W. Niermeijer door wien den 20sten October deze betrekking werd aanvaard; de samenstelling van het overige personeel onderging geene verandering. Toestand der Inrichting;. GEBOUWEN, TERREINEN enz., aan het POMPSTATION. Gebouwen. In de woningen van machinist en stoker werd het bin- nenhoutwerk van woonkamerskeukenszolderkamers trappen, vloeren en beschotten geverfd, verder werd het gewone onderhoud aan de gebouwen verricht. De bliksemafleider op den stoomschoorsteen werd beproefd en in orde bevonden. Machines, Keiels enz. Machines en ketels werkten geregeldwerden behoor lijk onderhoudenen waren geene buitengewone vernieu wingen noodig. Zij werden respectievelijk afwisselend gebruikt. Van de dubbele zuigleiding uit den reinwaterkelder bleek, door zetting van den bodem, de flens van een 19 der afsluiters gescheurd te zijn, waarvoor zoo spoedig mogelijk eene nieuwe kraan werd aangebracht, terwijl zoodra de gelegenheid gunstig is, deze leiding verder in orde moet worden gemaakt. Filters. Aan het voegwerk der muren van filters en reinwa terkelder waren vele herstellingen noodig, het metsel werk werd overigens zorgvuldig onderhouden. Geregeld werden de filters schoongehoudenhet vuile zand behoorlijk verwijderd en door schoon zand ver vangen. Filter No. 1 en 2 werden bij afwisseling gebruikt. De wateropbrengst der bronnen was nog steeds vol doende; het blijft echter raadzaam, bedacht te zijn, dat bij lagen stand der wellen, en meerder verbruik, groo- ter watertoevoer wenschelijk zal blijken te zijn. Terrein. Het hek van den hoofdingang werd vernieuwd, de overige houten afrastering bleek mede vele herstellingen te behoeven, daar echter de levende doornheg langs den weg, voldoende afscheiding gaf, werd die afraste ring weggenomen en een gedeelte verplaatst. Door den pachter van het grasgewas werd voor het behoorlijk in orde houden van het terrein zorg gedragen. Drogenapstorenreservoir enz. De toren met standpijpen, reservoir en toebehooren, verkeerden in goeden staat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 122