I 1 7l<° VQ- 4 Opzichter aan de Gasfabriek te 's Gravenhagewelke den 20sten October in functie trad. Het fabriekspersoneel bleef vrij stationair. Bij besluit der Commissie van 19 Februari 1896 werd eervol ontslag verleend aan den lantaarnopsteker A. Oerlemans en in diens plaats benoemd W. F. Borninkhof. Bij besluit der Commissie van 7 Sep tember 1896 werd aan den lantaarnopsteker J. D. MUL DER, die metterwoon Zutphen ging verlaten, op zijn verzoek eervol ontslag verleend en als zoodanig benoemd H. J. NljENHUIS. Bij besluit der Commissie van 26 November 1896 werd tot vaste timmerman, te gelijker tijd belast met den dienst in het zuiverhuis, aangesteld W. Altena. Het werken met drie ploegen blijft goed voldoen. Naar gelang der werkzaamheden werden losse arbei ders aangenomen. Toestand der Fabriek. I. Gebouwen. In Juli werd het dak van het oude zuiverhuis geheel vernieuwd. Overigens had aan de gebouwen het ge wone onderhoud plaats. Het dak der directeurswoning heeft ernstige herziening noodig. II. Gashouders. Gashouder no. 1 moet in den volgenden zomer bui ten dienst gesteld worden om de kuip waterdicht te maken. III. Ovens en andere Toestellen. Aan de ovens had de gewone jaarlijksche vernieuwing plaats. Het grootst aantal retorten in werking was 48 't kleinste 14. In 1897 zullen twee ovens bijgebouwd worden. De behoefte aan den nieuwen exhauster werd meer en dringender gevoeld. De condensor gaf reden tot klagen door weinig koel vermogen en grooten tegendruk, zoodat in het volgend jaar een tweede toestel dringend noodig zal blijken te zijn. De overige toestellen werkten zonder stoornis. Alleen stelt de groote toename eene zeer spoedige algemeene uitbreiding in het vooruitzicht. IV. Buizenleiding. Hier en daar werd de buizenleiding verzwaard en lekken verholpen. Gelegd werd Op de Zaadmarkt 63 M 3", Oude Wand 4", Rijkenhage 3", Kuiperstraat co 3", Graaf Otto Singel 256 M 3", Terrein David Evekink Stichting 3", Gasmeters. Het aantal geplaatste gasmeters bedroeg den 31 De cember 1896; 210 M 130 M Cn 150 M )i li ti 3 v> -n -n 2 9' r> a v

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 115