VERSLAG van Burgemeester en ületiiouiers aan Ben Raai ier Bemeeote Zutplien, over ien toestand en tiet Meer ier GASFABRIEK en WATERLEIDI1G, over let dienstjaar 1886. 4 der politie-slangenwagens bij het begin gebluscht en zoo zijn grooter onheilen voorkomen. De navolgende wijzigingen hadden plaats in het per soneel der brandweer: De Opperbrandmeester bij slangenwagen No. 6 de Heer H. J. Reesink, werd op zijn verzoek eervol ontslagen en in zijn plaats benoemd de brandmeester de Heer J. C. NlEDELSTElN Walther. De heer L. Al.BERS werd benoemd tot brandmeester. Aan G. L. FöRCH, aan het telephoonnet aangesloten, werd opgedragen zich steeds onmiddelijk ter beschik king der politie te stellen bij het uitbreken van brand, als pijpmeester bij den politiewagen. Rampen. Behalve kleine ongelukken bleef de Gemeente van uitslaande branden bevrijd. In Maart ontstond een begin van brand in de le- keurstokerij van Vetter Co., die met behulp van het personeel onmiddelijk werd gebluscht. Op den 20slen November ontstond een begin van brand bij den tapper'D. Piepers in de Waterstraat en op 22 December bij K. Philips in de Barlheze, beiden werden gebluscht door de bewoners met behulp der buren. De kosten voor oefening en blusschen hebben be dragen f 73,25- Namens de Generale Brandmeester, W. H. SCHUKKING, Adj. Generale Brandmeester. Bijlage I. Onder verwijzing naar de hierna volgende verslagen van de Commissie voor de Gemeentelijke Gasfabriek en voor de Gemeentelijke Waterleiding, aan welke verslagen Burgemeester en Wethouders zich refereeren wordt nog medegedeeld, dat ten opzichte dier Inrich tingen het volgende in 1896 in den Gemeenteraad is verhandeld a. Gasfabriek. 30 Maart. Wijziging begrooting 1895. 1 Juni. Goedkeuring rekening 1895. Ontslag van W. F. H. van Barrelo, als Boekhouder. Machtiging verleend tot oproeping sollici tanten Boekhouder, 6 Juli. Bepaling prijs van gas uit muntgasmeters. Belegging kasgeld. 1 Sept. Eervol ontslag aan den heer H. R. de Breuk, als Directeur.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 113