2 Brandkraan- of slangenwagens ten dienste der Po litie waarvan I op het Politiebureau. i aan den Politiepost aan den Deventerweg. Voorts 98 brandkranen op de waterleiding in de bebouwde kom der Gemeente en drie diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der Gemeente, als twee in de Hoven en een in de Kastanjelaan. De plaatsing der brandkranen is aangeduid door een merk in de vlak bij geplaatste straatlantaarn. Verder 4 stel brandladders, een wagen met redmid delen, en een wagen met reserve gereedschappen. Het kantoor der gasfabriek en waterleiding, de wo ning van den Administrateur en het pompstation der waterleiding, de woning van den Generalen Brandmees ter, het politiebureau, de politiepost aan den Deven terweg, de stokerij der Gasfabriek en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat een afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen politiebureau en torenwacht. In het aantal en den toestand der brandweermid delen kwam geen verandering. De inspectiën en oefeningen werden geregeld gehou den en de daarbij ontdekte gebreken werden onmidde- lijk hersteld of in orde gebrachtzoodat alles in goe den toestand verkeert. Bij de jaarlijksche brandschouw in de werkplaatsen en fabrieken werden geen belangrijke gebreken of tekortkomingen ontdekt. Personeel. Het brandweerpersoneel bestaat bij iedere spuit en slangenwagen uit 1 opperbrandmeester2 brandmees- sters, 3 pijpmeesters1 gereedschapsdrager, 1 lantaarn drager en het noodige bedieningspersoneel. Verder zijn er vijf afdeelingen brandweermannen, meer in het bijzonder belast met den aanvoer van red dingsmiddelen en reservewagen. Alzoo te samen 1 Generale Brandmeester. 2 Adjunct Generale Brandmeesters. 11 Opperbrandmeesters. 27 Brandmeesters. 300 geaffecteerden. De vrijwillige brandbrigade bestaat uit 1 Opperbrandmeester. 5 brandmeesters. 120 geaffecteerden voor de bediening van de twee brandspuiten en een brandkraanwagenin eigendom behoorende aan de Assurantie Maatschappij „de Ne derlanden", doch geincorpiveerd bij de algemeene brandweer. De beide slangenwagens onder beheer der politie worden door politiepersoneel bediend en zijn vooral bestemd om bij uitbreken van brand de eerste hulp te verkenen. Met het politiepersoneel werden herhaaldelijk oefenin gen gehouden. Herhaalde malen werd dan ook bij de telephonische melding van brand, deze door de onmiddelijke hulp

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 112