l\4 Ph. A. Biermasz en M, Jansen aan school I en Mej. M. Vrugtman aan school F, zijn met i Januari 1897 in het genot gesteld van de verhooging, als be wijs van bijzondere tevredenheid uitsluitend op voor dracht der Commissie te verkenen. De heeren G. J. Reerink, onderwijzer aan school B/C, J. VAN DER Vies, onderwijzer aan school E en W. Weeninkonderwijzer aan school G werden, we gens het behalen der hoofdakte, Mej. B. Heinsius, onderwijzeres aan school A, wegens drie jaren onafge broken dienst tot eene hoogere klasse bevorderd en wel de eerste tot de hoogste klasse, de overigen' tot de tweede klasse De inrichting, de gang en de resultaten van het onderwijs op de verschillende openbare scholen zijn bevredigend; het onderwijzend personeel doet, ieder naar zijne krachten, zijn plicht. De volgende wijzigingen in de inrichting van het onderwijs hebben in den loop van het jaar plaats ge grepen Op school E is met 1 September het aantal klassen van 9 op 8 teruggebracht, als eerste maatregel om langzamerhand die school terug te brengen tot eene school met zes jaarklassen. Op school F is, met ingang van 1 September, het aantal klassen van 5 op 6 gebracht. Op school G is het aantal klassen met ée'n vermeer derd, als eerste maatregel om ook op die school zes jaarklassen te verkrijgen. In verband met het voorgaandeis door den Ge meenteraad, in zijne vergadering van 1 Juni, besloten, 9 de verordening, regelende het Openbaar Lager Onder wijs, in dien zin te wijzigen, dat op school E alleen met 1 Maartop school G alleen met 1 September, nieuwe leerlingen worden toegelaten. Het getuigschriftverklarende dat de lagere school met vrucht is doorloopenwerd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan 6 leerlingen van school Aaan 6 leer lingen van school E, aan 12 leerlingen van school F en aan 5 leerlingen van school I. In de samenstelling van de Commissie heeft geene wijziging plaats gegrepen. De heer J. E. DE VOOGT, die aan de beurt van aftreding was, is in de vergade ring van den Gemeenteraad van 7 December als lid der Commissie herkozen. De Commissie roept ook voor het jaar 1897 met vertrouwen den steun in van het Gemeentebestuur. De Commissie voornoemd A. G. KOK, Voorzitter. ZutphenB. C. GOUDSMIT, 2 Februari 1897. Secretaris. Aan den Raad der Gemeente Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 108