\0b i Op school D was eene vacature ontstaan door het overlijden van den heer B. BEINS op 29 Mei. In die vacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. W. MENSINKin de vergadering van den Ge meenteraad van den 27sten Juli. Genoemde onderwijzer trad den 2den November in functie. Omdat er gevaar bestond voor ernstige storing in het onderwijs op die school, daar ook de heer J. DaaMS wegens ziekte afwezig was van 20 Maart tot 25 Augus tus, werden Mej. E. Goldenberg en A. F. Heskes tot tijdelijke onderwijzeressen aan die school aangesteld. De eerste nam die functie waar van 1 Mei tot 28 Augustus, de tweede van 20 Mei tot 1 November. Daar op school E na de groote vacantie het aantal klassen van 9 op 8 was gebracht, werd de heer W. WEENINK in de vergadering van den Gemeenteraad van 1 September eervol ontslagen als onderwijzer aan die school. Op school F werd de heer A. K. Klaren eervol ontslagen in de vergadering van den Gemeenteraad van 7 December, wegens zijne benoeming tot onder wijzer aan school BIC. Mejuffrouw C. E. BlENTJES werd in de vergadering van 6 Juli aangesteld tot on derwijzeres in de handwerken aan die school. Zij trad den isten September in functie. Op school G werd in de vergadering van den Ge meenteraad van 1 September, de heer W. WEENINK tot onderwijzer aangesteld; deze trad dienzelfden dag in functie. Op dienzelfden dag trad als onderwijzeres in de handwerken aan die school op, Mej. A. VRUGTMAN, 3 daartoe aangesteld in de vergadering van den Gemeen teraad van 20 Augustus. Op school H werd, tengevolge van de uitbreiding van het aantal leerlingen, uitbreiding van het onder wijzend personeel noodzakelijk. In de vergadering van den Gemeenteraad van 1 Juni werd daarom als onder wijzeres aan school H aangesteld Mej. E. GOLDENBERG die den 29steu Augustus in functie trad. Van 1 Maart tot 29 Augustus werd het onderwijs waargenomen door Mejuffrouw S. Revelman. De heer A. Mellink werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 7 October weder voor 1 jaar aangesteld aan de avondschool van school Dop de vroegere voorwaarden. Aan de avondschool van school H werd door heeren Burgemeester en Wethouders Mej. M. E. J. VAN DE Velde, in hunne vergadering van 11 December vervangen door Mej. S. C. Goldenberg, voor één jaar. Op de school voor Chr. Nat. Onderwijs op den Paardenwal trad op 1 Januari 1896 in functie Mej. J. W. C. Kronenburg. De heer J. B. Schurink ver trok 30 November en werd i December vervangen door den heer F. HOEKSTRA. Op de Roomsch Katholieke jongensschool is de heer J. J. Ph. van Lunenburg met 1 Juli vervangen door den heer R. v. D. Velden. Op de Roomsch Katholieke meisjesschool werd het Hoofd, Mej. C. Th. Schaepman, met 1 September vervangen door Mej. W. C. Dessens. De toestand der gebouwen en lokalen der openbare pn bijzondere scholen is in ieder opzicht zeer bevredi-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 105