leerlingen de school en wel 4 van de Iste klasse en 3 van de IVde klasse. Aan de overgangs-examensgehouden den 23sten en 26sten Maart, namen deel in de: Iste klasse 16 leerlingen waarvan 10 bevorderd werden tot de II<3e klasse. Ilde 10 waarvan 7 bevorderd wer den tot de Ilhie klasse. Totaal 26 leerlingen, waarvan 17 bevor derd werden. Aan het door de wet voorgeschreven eind examen gehouden den 27^ Maart, onderwier pen zich de 5 leerlingen der IIHe klasse. Het werd ditmaal afgenomen onder Voorzitterschap van het lid der Commissie Jhr. Mr. D. O. EN GELEN, en de uitslag was, dat aan allen het getuigschrift kon worden uitgereikt. De na men der geslaagden zijn: W. P. A van Aartsen, G. J. Bilderbeek, G. J. Hors- tink, A. Rouwenhorst en J. Zwanepol. Met prijzen, bestaande in boekwerken of gereedschappen uit het Legaat Dietz, werden begiftigd 4 leerlingen der Iste klasse, 4 leer lingen der IHe klasse en 1 leerling der lilde klasse. Voor den nieuwen cursus werden ingeschre- van 106 leerlingen, waarvan 42 reeds vroe ger de school bezochten. Hiervan legden 22 het examen af voor de Iste klasse, van welke 15 werden toegelaten, 26 werden zonder examen toegelaten, omdat zij het getuigschrift haddendat zij met goed gevolg eene lagere school hadden door- loopen. Korten tijd na den aanvang van den cur sus werd nog 1 leerling na afgelegd examen en 1 leerling in het bezit van bovengenoemd getuigschrift tot de I9le klasse toegelaten. De indeeling der klassen was op den 31sten December Klasse I 43 leerlingen. H 11 v> UI 4 IV(i) 2 Teekencursus C1) 32 Totaal 92 leerlingen. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 8 de lessen alleen in het hand- teekenen, 8 alleen in het lijnteekenen16 die in beide vakken bij3 leerlingen van den teekencursus waren in het bezit van het ge tuigschrift van wel afgelegd eind-examen. Van de leerlingen werden er 6 bij vernieu wing vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. Mededeelingen. Met den aanvang van den nieuwen cursus werd eene tweede voorbereidende klasse aan de Burger-Avondschool toegevoegdzoodat de geheele cursus thans 4 jaren duurt. Tevens werd ook voor hen, die in het be- 12 (1) Zie mededeelingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 102